Wszystkie newsy MZK uruchomił nowy system informacji
 wysłany przez: mm, zaakceptowany przez admin dn. 01.04.2016 Komentarzy: 0  
Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej uruchomił System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (SDIP) bielsko.kiedyprzyjedzie.pl, z pomocą którego można na bieżąco sprawdzać, za ile minut autobus obsługujący konkretną linię komunikacyjną odjedzie z wybranego przystanku.

SDIP jest dostępny za pośrednictwem:

1) strony internetowej: bielsko.kiedyprzyjedzie.pl
W oknie wyszukiwania należy wpisać nazwę żądanego przystanku i/lub jego numer, ewentualnie wybrać interesujący przystanek z mapy. Po kliknięciu opcji: 'Pokaż odjazdy' wyświetla się zakładka 'Najbliższe odjazdy', gdzie - obok ikony autobusu obsługującego daną linię komunikacyjną - podawana jest informacja za ile minut nastąpi odjazd z wybranego przystanku, przy uwzględnieniu aktualnego natężenia ruchu drogowego. Podświetlenie wiersza na zielono oznacza, że autobus danej linii właśnie odjeżdża z przystanku.

W zakładce „Rozkład jazdy”, można sprawdzić jego statyczną wersję, wybierając numer konkretnej linii komunikacyjnej oraz datę - przy użyciu kalendarza.
Serwis bielsko.kiedyprzyjedzie.pl jest dostępny także w wersji mobilnej, dedykowanej na telefony komórkowe typu smartfon oraz tablety. Po wybraniu opcji: „Znajdź przystanek” serwis przekierowuje do strony z oknem wyszukiwarki i listą przystanków obsługiwanych przez MZK w Bielsku-Białej. Po wprowadzeniu nazwy lub numeru przystanku ukazuje się tabela z prognozami odjazdów, uaktualniana automatycznie co 15 sekund. Na wybranych przystankach szybki dostęp do mobilnej wersji serwisu można uzyskać skanując kod QR umieszczony obok rozkładu jazdy.

2) SMS
SMS należy wysłać na numer: 70711, wpisując treść: pl.kp.bielsko.(wybrany przystanek)
Przykładowo: pl.kp.bielsko.2 dla przystanku 3 Maja/Dworzec (2). Po chwili serwis wyśle zwrotnego SMS z informacją o odjazdach autobusów wszystkich linii, obsługujących wybrany przystanek. Koszt SMS wynosi 0,62 zł i jest stały, niezależnie od operatora. Numery przystanków są dostępne w serwisie bielsko.kiedyprzyjedzie.pl.

Ponadto na przystankach zlokalizowanych w granicach miasta Bielsko-Biała MZK planuje umieścić kod QR, po zeskanowaniu którego pasażer zostanie automatycznie przeniesiony do serwisu bielsko.kiedyprzyjedzie.pl, gdzie szybko uzyska informację o najbliższych odjazdach autobusów z przystanku, na którym się aktualnie znajduje.
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu