Wszystkie newsy I Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich 'O Serce Beskidów'
 wysłany przez: mm, zaakceptowany przez admin dn. 11.02.2016 Komentarzy: 0  
W najbliższy weekend w Bielsku-Białej, w hali sportowej Widok Centrum przy ul. Widok 12, odbędzie się I Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich 'O Serce Beskidów'. Jest to wydarzenie sportowo-kulturalne, podczas którego sędziowie będą oceniać zmagania tancerzy w siedmiu kategoriach wiekowych. Tematem ocen będą tańce narodowe wykonywane w parach (oberek, mazur, kujawiak, krakowiak) oraz polka dla młodszych kategorii.

W czasie imprezy zaprezentuje się również Zespół Pieśni i Tańca Beskid, który zaangażował się w pomoc przy organizacji turnieju. Eliminacje zawodników rozpoczną się 13 lutego o godzinie 9.00. Uroczysta gala zaplanowana jest na godz. 16.00. Wstęp wolny.

Ideą Turniejów Tańców Polskich w formie towarzyskiej, zarówno ogólnopolskich jak i regionalnych, jest popularyzacja polskiej tradycji tanecznej w celu jej ochrony przed zapomnieniem. Polskie tańce narodowe stanowią bowiem nierozłączną część naszego dziedzictwa kulturowego, czego potwierdzeniem jest ich wpisanie na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego w dniu 12 października 2015 r. Nadzór merytoryczny nad turniejem sprawuje Polska Sekcja Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF.

Program
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu