Wszystkie newsy

Ruszyły zapisy do 24. Biegu Fiata
wys: mm, akcept. admin 03.02.2016 Komentarzy: 0
24. Bieg Fiata odbędzie się w Bielska-Białej w dn. 29 maja 2016 r.

Po raz pierwszy bielskie zawody pojawiły się w polskim kalendarzu imprez biegowych w 1993 roku. Z roku na rok startuje coraz więcej biegaczy - amatorów i profesjonalistów z kraju i zza granicy. Trasa biegu głównego na dystansie 10 km wytyczona jest głównymi ulicami Bielska-Białej. W dotychczasowych edycjach wzięli udział biegacze z 22 krajów (Polska, Niemcy, Czechy, Słowacja, Ukraina, Białoruś, Włochy, Szwecja, Anglia, USA, Kenia, Mołdawia, Irlandia, Etiopia, Węgry, Francja, Litwa, Rosja, Nowa Zelandia, Hiszpania, Austria, Holandia). Byli wśród nich zawodnicy, którzy startowali w najważniejszych imprezach światowych, w tym w Igrzyskach Olimpijskich.

Celem zawodów jest propagowanie biegania wśród młodzieży, która wystartuje na krótszym dystansie.
W ramach imprezy przeprowadzone zostaną dodatkowe klasyfikacje zawodników na wózkach, policjantów, pracowników spółek FCA i Sistema Poland, a także XVIII Mistrzostwa Polski Lekarzy, 5. Mistrzostwa Polski Kobiet w biegu na 10 km oraz Bieg Młodzieżowy na dystansie 3 km.
Bieg Fiata będzie ostatnią imprezą z cyklu Pucharu Beskidów 2016 w biegach ulicznych, do którego zalicza się XVII Półmaraton Dookoła Jeziora Żywieckiego (20 marca) i 8.Cieszyński FORTUNA Bieg (24 kwietnia).

Zapisy do 24. Biegu Fiata potrwają do 20 maja lub do wyczerpania limitu 1600 nadanych numerów startowych.

Wszystkie informacje dostępne są na www.biegfiata.pl.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...