Wszystkie newsy Elektroniczny system poboru opłat na parkingu przy ul. Dmowskiego
 wysłany przez: mm, zaakceptowany przez admin dn. 17.01.2016 Komentarzy: 0  
15 stycznia 2016 roku na parkingu przy ul. Dmowskiego w Bielsku-Białej został uruchomiony elektroniczny system poboru opłat za postój. Opiera się on na zintegrowanym systemie składającym się ze szlabanu wjazdowego oraz wyjazdowego, dwóch terminali i automatycznej kasy biletowej.

W celu zaparkowania kierowca będzie musiał zatrzymać pojazd przed terminalem wjazdowym i pobrać bilet, wówczas szlaban się podniesie. Natomiast wyjazd z parkingu będzie możliwy po opłaceniu biletu gotówką w kasie zamontowanej na parkingu (płatności kartą będą możliwe w najbliższym czasie). Opłacony w ten sposób bilet należy następnie zeskanować w terminalu wyjazdowym, co spowoduje otwarcie szlabanu na wyjeździe z parkingu. Wszystkie te czynności wykonuje się przy użyciu jednego biletu.

Udogodnieniem dla kierowców chcących skorzystać z parkingu będzie zamontowany przy wjeździe wyświetlacz informujący o ilości wolnych miejsc postojowych. Dodatkową informacją dostępną dla kierowców przed wjazdem na parking będzie Regulamin wraz z instrukcją jak korzystać z elektronicznego systemu poboru opłat.

Podkreślić należy, że opłaty za postój będą obowiązywać na parkingu przy ul. Dmowskiego tylko w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Poza tymi godzinami i w pozostałe dni na parking będzie można wjechać za darmo. Szlabany jednak nie będą otwarte – terminal wjazdowy będzie wydawał bilet, który umożliwi zaparkowanie pojazdu bez konieczności uiszczenia opłaty.

Osoby, które posiadają wykupione abonamenty mieszkańca obowiązujące dotychczas na parkingu przy ul. Dmowskiego otrzymają elektroniczne karty, które umożliwią wjazd i wyjazd z parkingu bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Dla osób posiadających aktualną „kartę parkingową osoby niepełnosprawnej” zostały wydzielone trzy miejsca postojowe przed szlabanem wjazdowym.

W pierwszych dniach funkcjonowania elektronicznego systemu poboru opłat przy ul. Dmowskiego obecny będzie inkasent parkingowy, który pomoże kierowcom w obsłudze terminala. Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej przeprowadzi również kampanię informacyjną – inkasenci parkingowi będą rozdawali kierowcom ulotki na temat zmian w sposobie poboru opłat przy ul. Dmowskiego.
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu