Wszystkie newsy III Góralska Pasterka na Straconce
 wysłany przez: mm, zaakceptowany przez admin dn. 21.12.2015 Komentarzy: 0  
24 grudnia w kościele Matki Bożej Pocieszenia w Bielsku-Białej Straconce odbędzie się Góralska Pasterka. Miejskie władze wsparły wydarzenie udostępniając telebim, a teraz także komunikację miejską. W Wigilię o godzinie 22.50 z przystanku Warszawska Dworzec wyjedzie autobus linii 11, który dowiezie podróżujących do kościoła Matki Bożej Pocieszenia w Bielsku-Białej. 'Jedenastka' pojedzie według swojej trasy, zatrzymywać się będzie na swoich przystankach, między innymi na: Wałowej, Piłsudskiego, Żywieckiej i Górskiej. To dodatkowy kurs miejskiej komunikacji i za przejazd obowiązują bilety MZK.

Po zakończonym nabożeństwie autobus linii ny 11 odjedzie z przystanku Górska Kościół o godzinie 2.00. Stąd prośba do osób, które zamierzają pojawić się na pasterce, aby w miarę możliwości wybrały tę formę dotarcia na nabożeństwo albo dotarły pieszo. Szczególnie z sąsiadujących parafii.

Osoby, które do Straconki przyjadą z odległych części miasta lub spoza Bielska-Białej będą mogły zostawić swoje pojazdy niedaleko kościoła. Między innymi: przy parkingu OSP, przychodni zdrowia, na parkingu przy cmentarzu (ulica Złoty Potok), swój parking udostępnił w tym roku również właściciel Karczmy w Straconce (ulica Górska). Nieco dalej można pozostawić samochód na parkingu przy wiadukcie przy ulicy Górskiej, a do kościoła zarezerwować sobie 15-20 minut spacerem. To idealna opcja po obfitej wigilijnej wieczerzy.

W zeszłym roku na kościelnym prezbiterium stanęło około 60 muzyków i śpiewaków. Do parafii Matki Bożej Pocieszenia przybyło tej nocy około 3 tysięcy wiernych! Nowo rozbudowana świątynia pękała w szwach. Jak Góralska Pasterka w Straconce będzie wyglądała w tym roku? I jakie niespodzianki przygotowali górale? Przyjdzie nam jeszcze poczekać do 24 grudnia.
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu