Wszystkie newsy Kolejka na Szyndzielnię będzie zmodernizowana
 wysłany przez: mm, zaakceptowany przez admin dn. 10.12.2015 Komentarzy: 0  
7 grudnia 2015 r. w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej uroczyście podpisano kontrakt na modernizację kolei gondolowej na Szyndzielnię. Kontrakt został podpisany pomiędzy ZIAD Bielsko-Biała S.A. a Doppelmayr Polska Sp. z o.o. Modernizacja jednej z największych atrakcji turystycznych naszego miasta zostanie przeprowadzona w terminie do 15 miesięcy. Nowymi wagonikami pojedziemy w styczniu 2017 r.

Szczegółowa koncepcja modernizacji opracowana została przez zespół specjalistów pod kierunkiem prof. Mariana Wójcika z Katedry Transportu Linowego AGH w Krakowie. W październiku 2015 roku ogłoszony został przetarg nieograniczony w celu wyłonienia wykonawcy kompleksowej modernizacji w systemie 'projektuj i buduj' w ramach limitu ceny 12 mln zł.

Modernizacja obejmie wymianę najważniejszych elementów kolei:
- kompletny zespół napędu głównego,
- zespół napędu awaryjnego,
- zespoły hamulca ruchowego i głównego napędu
- zespół zasilająco-pompowy sterowania hamulcami
- zespoły wyposażenia elektrycznego i sterowniczo-kontrolnego,
- agregat hydrauliczny układu napinającego,
- lina nośno-napędowa oraz kabel sterujący (łączący dolną i górną stację),
- nowoczesne 6-osobowe kabiny o wysokości ok. 2 m z wejściem z poziomu peronu (dostosowane do wjazdu wózkami dla dzieci oraz osób niepełnosprawnych) – 32 szt.

W wyniku modernizacji nastąpi znaczący wzrost komfortu dla pasażerów (zwłaszcza przy wsiadaniu i wysiadaniu), możliwość wygodnego korzystania z kolei przez osoby na wózkach, wzrost bezpieczeństwa oraz - dzięki nowej technice - niezawodna praca mechanizmów przez długi okres czasu.

W ramach możliwości finansowych (poza kontraktem) ZIAD Bielsko-Biała S.A. planuje stosowne podwyższenie standardu wnętrz budynków stacyjnych, a zwłaszcza holu głównego i obsługi pasażerów (np. nowa winda dla osób na wózkach, kasy, toalety, itp.).
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu