Wszystkie newsy

BBbike - rozpoczyna się przerwa zimowa
wys: mm, akcept. admin 30.10.2015 Komentarzy: 0
W nocy z soboty na niedzielę rozpocznie się przerwa zimowa Systemu Bezobsługowych Wypożyczalni Rowerów w Bielsku-Białej. Rowery będą systematycznie zabierane ze stacji już od jutra. Jest to więc dobra okazja do podsumowania działalności BBbike w 2015 roku.

Przypomnijmy, że sezon 2015 rozpoczął się 1 kwietnia. Od tego dnia ilość nowych przystąpień do systemu BBbike stopniowo rosła i na koniec października 2015 przekracza 2,5 tys. użytkowników.

W tej liczbie prawie 60 % rejestracji przypadło na rok 2015.
- w kwietniu do systemu przystąpiło około 400. użytkowników;
- w maju 300. użytkowników;
- w czerwcu, lipcu i sierpniu dokonywano 200. rejestracji miesięcznie;
- we wrześniu 60. rejestracji.

Rowery były wypożyczane ponad 20 tys. razy. Miesięczna średnia liczba wypożyczeń wyniosła około 3 tys. Najpopularniejszymi stacjami były:
- plac Ratuszowy; plac Mickiewicza; Łagodna/Złote Łany w zakresie wypożyczeń. Na każdej z tych stacji zarejestrowano około 2,5 tys. wypożyczeń.
- plac Ratuszowy i plac Mickiewicza to również najpopularniejsze stacje zwrotów - ponad 3 tys. zwrotów na każdej z nich.


Najpopularniejsze trasy to:
- Łagodna/Złote Łany - plac Ratuszowy (700 przejazdów),
- plac Mickiewicza - plac Ratuszowy (600 przejazdów),
- plac Ratuszowy - plac Mickiewicza (600 przejazdów),
- Starostwo Powiatowe - Dworzec PKS (600 przejazdów).

Dane statystyczne stanowią potwierdzenie obserwacji serwisantów systemu - stacje umiejscowione na wzniesieniach są popularne jako miejsca wypożyczeń w celu zjazdu w kierunku stacji położonych niżej, zwłaszcza zlokalizowanych w okolicach śródmieścia.

Konsultanci infolinii podkreślali, że użytkownicy, wykazując duże zaangażowanie reagowali na zauważone problemy, wnosili uwagi i zgłaszali sytuacje problemowe.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...