Wszystkie newsy

Nowe inwestycje oświatowe
wys: mm, akcept. admin 10.10.2015 Komentarzy: 0
W czwartek symbolicznie oddano do użytku boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół Ogrodniczych. Obiekt powstał w ramach programu 'Modernizacji boisk sportowych przy placówkach oświatowych', który jest realizowany w naszym mieście. Boisko ma nawierzchnię poliuretanową na podbudowie z kruszyw. Zostało ogrodzone piłkochwytami. Znajdują się na nim bramki do gry w piłkę ręczną, urządzenia do siatkówki oraz 2 komplety urządzeń do gry w koszykówkę. Obiekt znajdujący się przy 'Ogrodniku' ma dodatkowo 4-torową bieżnię, rzutnię do pchnięcia kulą oraz skocznię do skoku w dal. W najbliższym czasie szkoła otrzyma także sprzęt lekkoatletyczny, taki jak bloki startowe czy płotki.

To jednak nie koniec tego typu inwestycji przy placówkach oświatowych w Bielsku-Białej. Obecnie dobiegają końca prace związane z budową boiska przy Zespole Szkół Budowlanych. Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego zakończył również postępowania przetargowe związane z wyborem wykonawców boisk przy Szkole Podstawowej nr 37 oraz Gimnazjum nr 1. Zakończyła się już budowa boiska przy Szkole Podstawowej nr 20 i obiekt został przekazany w użytkowanie.

Uroczystości oddania do użytku boiska w 'Ogrodniku' towarzyszyło również otwarcie nowej pracowni weterynarii, która powstała ze środków Gminy Bielsko-Biała. W pracowni zawodu uczą specjaliści z zakresu zootechniki i lekarz weterynarii dbający o stronę medyczną. Na zajęciach laboratoryjnych w formie pokazów prezentowane są zagadnienia weterynaryjne z zakresu analityki i diagnostyki. Pracownia będzie również służyła jako ośrodek egzaminacyjny, w którym poprzez zdanie kwalifikacji uczniowie zdobędą dyplom technika weterynarii.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...