Wszystkie newsy

ZUS zaprasza ubezpieczonych
wys: mm, akcept. admin 07.10.2015 Komentarzy: 0
Na co zwrócić uwagę w informacji o stanie swojego konta w ZUS? Co przyniesie elektroniczne zwolnienie lekarskie? Jak poruszać się po własnym profilu na Platformie Usług Elektronicznych? – na te i wiele innych pytań każdy ubezpieczony uzyska informacje podczas 'Dni Ubezpieczonego' w ZUS, które potrwają od 7 do 9 października.

'Dni Ubezpieczonego' to organizowana już od kilku lat akcja informacyjno-edukacyjna, skierowana do największej grupy klientów ZUS, czyli osób ubezpieczonych. Spośród wszystkich grup klientów Zakładu, ubezpieczeni dysponują, niestety, najmniejszą wiedzą o systemie ubezpieczeń społecznych, o swoich prawach, ale i obowiązkach. Wynika to z faktu bardzo sporadycznego kontaktu z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.
Tegoroczne 'Dni Ubezpieczonego' nawiązują do wysyłanej w minione wakacje do 20 mln osób 'Informacji o stanie konta ubezpieczonego w ZUS'. Kolejnymi tematami trzydniowej akcji są: e-zwolnienie lekarskie i konto na Platformie Usług Elektronicznych. E-zwolnienie będzie obecne w naszej codzienności już od 1 stycznia 2016 r., warto, więc wiedzieć, z czym dla każdego z nas wiąże się jego wprowadzenie. Konto na PUE pomaga zaś na bieżąco kontrolować stan naszych finansów w ZUS oraz to czy pracodawca odprowadza za nas składki.

W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej bielszczanie będą mogli zasięgnąć informacji poza murami ZUS. W dniu 8 października w godz. 9.00 - 17.00 na pl. Chrobrego będzie rozstawiony punkt promujący Platformę Usług Elektronicznych.

Platforma Usług Elektronicznych udostępnia on-line dane zapisane na kontach w ZUS, daje możliwość łatwego przesyłania drogą elektroniczną różnego typu pism i wniosków płatnikom składek – dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych. Tą drogą można również umówić się na wizytę w ZUS oraz zasięgnąć informacji w Centrum Obsługi Telefonicznej.

Ponadto Sale Obsługi Klienta przy ul. Krasińskiego 34 oraz ul. Traugutta 2 będą czynne do godz. 9.00 - 17.00.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...