Wszystkie newsy

Bielsko-Biała Nocą -– rusza edycja 2015
wys: mm, akcept. admin 23.09.2015 Komentarzy: 0
Tegoroczny cykl zawodów będzie składał się z trzech etapów edycji jesiennej (wrzesień - listopad) i etapu zimowego (grudzień). Pierwszy z nich odbędzie się już 24 września, następne w październiku i listopadzie, a całość zakończy się wielkim finałem w grudniu. Pierwsze zawody jesiennej edycji Bielsko-Biała Nocą 2015 odbędą się 24 września, rozpoczęcie zawodów zaplanowane zostało na Pływalni START, ul. Startowa. Początek godz. 19.00.

Zawody są ogólnodostępne. Mapy i trasy są przygotowywane zarówno dla biegaczy, którzy już mają doświadczenie w orientacji sportowej, jak i dla tych którzy chcą spróbować biegania z mapą.

W tym roku wprowadzono inny podział na kategorie. Dla zawodników mających już doświadczenie w bieganiu z mapą będą przygotowane dwie trasy:

- A (długość ok. 3,0 km) - dla biegaczy mających już doświadczenie w orientacji sportowej, start indywidualny z oddzielną klasyfikacją dla kobiet i mężczyzn. Polecana dla tych naprawdę PROFI.

- B (długość ok. 2,0 km) - dla biegaczy mających już doświadczenie w orientacji sportowej, start indywidualny z oddzielną klasyfikacją dla kobiet i mężczyzn. Polecana dla najmłodszych, jak i dla najstarszych zawodników.

Dla osób początkujących lub tych, które nadal pewniej się czują w zespołach 2-osobowych przygotowana będzie trasa - C (długość ok. 1,5 km) z oddzielną klasyfikacją dla kobiet, mężczyzn, zespołów mieszanych. Dodatkowo, oprócz klasyfikacji w każdym etapie, prowadzona będzie klasyfikacja generalna całej jesiennej edycji.

Warunkiem zaliczenia punktów do klasyfikacji generalnej jest start w tej samej kategorii oraz w tym samym składzie zespołu (dotyczy zespołów w kategorii C) w trakcie całego cyklu.

Dla zespołów rodzinnych (rodzice z dziećmi do lat 12) będzie przygotowana trasa R. W tej kategorii nie będzie klasyfikacji zespołów za wynik. Drobne upominki otrzymają wszystkie dzieci, a w klasyfikacji łącznej za wszystkie etapy zostaną nagrodzone najbardziej aktywne rodziny.

Organizatorem zawodów są bielscy biegacze na orientację, Klub Sportowo-Rekreacyjny TKKF 'Beskidek' oraz Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Szczegóły na stronie www.bielskobialanoca.pl

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...