Wszystkie newsy

II Beskidzki Dzień Serca
wys: mm, akcept. admin 21.09.2015 Komentarzy: 0
Międzynarodowy Dzień Serca jest corocznie obchodzony na całym świecie pod auspicjami WHO. W ubiegłym roku po raz pierwszy jego obchody zorganizowano również w Bielsku-Białej. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy licznie odwiedzili Bielskie Centrum Kultury.

W organizację tegorocznego Dnia Serca w Bielsku-Białej zaangażowali się: Oddział Kardiologiczny BCO - Szpitala Miejskiego w Bielsku-Białej, Beskidzka Izba Lekarska, Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca, Fundacja Wspierania Rozwoju Nauki, Twórczości i Medycyny 'Kardiowersja', Beskidzkie Stowarzyszenie Ratowania Serca, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach.

Mieszkańcy Bielska-Białej w ramach Dnia Serca będą mogli bezpłatnie oznaczyć sobie poziom glukozy i cholesterolu, ciśnienie tętnicze, EKG i skorzystać z porady kardiologa. Ponadto w programie przewidziane są wykłady znanych kardiologów na temat prewencji i leczenia chorób serca oraz występy artystyczne. W ramach imprez towarzyszących zaplanowano mecz piłki nożnej Lekarze - Policjanci.

Impreza odbędzie się 26 września (sobota) w godzinach 14.00 - 18.00 w Parku Słowackiego.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...