Wszystkie newsy

Upadło kolejne biuro podróży
wys: mm, akcept. admin 01.09.2015 Komentarzy: 0
W poniedziałek 31 sierpnia 2015 biuro podróży Digitur z Bielska-Białej złożyło do Urzędu Marszałkowskiego oświadczenie o niewypłacalności. Oznacza to, że firma nie jest w stanie wywiązać się z umów o świadczenie usług turystycznych zawartych z klientami.

Marszałek Województwa Śląskiego jako beneficjent zabezpieczenia finansowego uruchomi procedurę wypłaty środków z gwarancji ubezpieczeniowych dla umów o świadczenie usług turystycznych zawartych w okresie:
od 1.10.2014 r. do 16.12.2014 r. - Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa SA,
od 17.12.2014 r. do 31.08.2015 r. - AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji SA.

Procedury te są niezbędne, by wypłacić poszkodowanym klientom środki tytułem zwrotu wniesionych wpłat za imprezę turystyczną, która nie została zrealizowana. Zwrot pieniędzy dotyczy ok. 10 umów (głównie zbiorowych) na kwotę ok. 60 tys. zł. Obecnie żaden z klientów biura nie korzysta z jego usług, nikt - za pośrednictwem tego biura - nie wypoczywa w kraju lub za granicą.

Okazuje się, że Urząd Marszałkowski już wcześniej wiedział o problemach biura podróży Digitur. - Dostaliśmy informację o grupie 40 osób, które pojechały do Grecji. Na miejscu okazało się, że noclegi i żywność nie są opłacone, turyści musieli wyciągnąć pieniądze z własnej kieszeni. Ostatnio też mieliśmy sygnał od siedmiu turystów, które w dniu wylotu do Grecji dowiedziały się, ze wycieczka jest odwołana - mówił na antenie Polskiego Radia Witold Trólka z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego.

Biuro podróży Digitur z siedzibą w Bielsku-Białej figuruje w Rejestrze Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych prowadzonym przez Marszałka Województwa Śląskiego. Zabezpieczenie finansowe biura wynosi 50 tys. euro. W najbliższym czasie Urząd Marszałkowski opublikuje szczegółowe zasady ubiegania się o wypłaty z gwarancji ubezpieczeniowych.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...