Wszystkie newsy Rolkostrada oficjalnie otwarta
 wysłany przez: mm, zaakceptowany przez admin dn. 20.08.2015 Komentarzy: 0  
W Bielsku-Białej uroczyście otwarto 'rolkostradę'. Trasa przeznaczona specjalnie dla miłośników rolek mierzy 800 metrów i jest to pierwsza tego typu inwestycja w naszym mieście. Przebiega równolegle do istniejącej ścieżki rowerowej przy ul. Zwardońskiej. Od strony lotniska wykonane zostały rowy odwadniające. Trasa dodatkowo zostanie także odgrodzona od trenu aeroklubu.

Podczas otwarcia odbyły się pokazy jazdy na rolkach, nauka jazdy na rolkach pod okiem instruktorów oraz zawody wieloboju w jeździe na czas. Atrakcje dla mieszkańców zostały zorganizowane przez Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz fundację 'Luce'.

W trakcie uroczystości otwarcia 'rolkostrady' przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg poinformowali również o ogłoszeniu przetargu dotyczącego projektu o nazwie 'Przedłużenie ścieżki rowerowej wokół lotniska w Bielsku-Białej'. Roboty będą polegały na kontynuacji budowy ścieżki rowerowej i ciągu pieszego wokół terenu aeroklubu. Długość trasy to około 2000 metrów. Rozpoczęcie robót planowane jest na wrzesień br., a zakończenie w połowie 2016 r.
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu