Wszystkie newsy Powstaje nowy mural
 wysłany przez: mm, zaakceptowany przez admin dn. 19.08.2015 Komentarzy: 0  
Ogromna koronka przykryje ścianę kolejnej kamienicy w Bielsku-Białej. Na ścianie kilkupiętrowej kamienicy przy ul. Sobieskiego 54 w Bielsku-Białej, obok zielonego skweru i zabytkowej miejskiej Studni Luschki, powstaje nowy mural – ogromna koronka. Od ubiegłej soboty, 15 sierpnia 2015 roku, mural realizuje znana w świecie polska artystka działająca pod pseudonimem NeSpoon.

W ciągu kilku dni NeSpoon pokryła farbą 140 metrów kwadratowych ściany szczytowej kamienicy, używając do tego szablonów i sprayów. Ażurowa, graficzna kompozycja nawiązuje swoją stylistyką do ręcznie wytwarzanych koronek klockowych powstających w najstarszym ośrodku koronczarskim w Polsce, w małopolskiej miejscowości Bobowa.

NeSpoon – polska artystka mieszkająca w Warszawie, od 2009 roku tworzy dzieła na całym świecie – zarówno w postaci muralu, tak jak w Bielsku-Białej, jak i obrazów, instalacji artystycznych, ceramicznych płaskorzeźb – prac prezentowanych zarówno w galeriach sztuki, jak i w przestrzeni publicznej, mających charakter interwencji artystycznych. Jej koronkowe murale można podziwiać na wielu kontynentach, m.in. w Chinach, Indiach, Australii, Finlandii, Portugalii, Francji oraz we Włoszech.

Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu