Wszystkie newsy

Cygański Las jak zagraniczne kurorty
wys: Jacek Zachara, akcept. admin 14.08.2015 Komentarzy: 0
Nie tylko zagraniczne kurorty i znane miasta w Polsce mają ciekawą historię. I u nas można się zapoznać z interesującymi miejscami.

Od 16 sierpnia do końca miesiąca w każdą niedzielę Stowarzyszenie Olszówka zaprasza na wycieczki związane z Cygańskim Lasem. Pierwsza będzie prowadzona przez Piotra Keniga w centrum miasta.
Piotr Kenig: Do tej pory prowadziłem wycieczki w Cygańskim Lesie, a że ciągle mówiąc o kimœś odwoływałem się do jego działalnośœci w Bielsku, czy w Białej, musiałem tłumaczyć i okreśœlać konkretne miejsce w centrum miasta. Teraz postanowiłem zaprosić wycieczkowiczów do odwiedzenia tychże obiektów i miejsc związanych z działalnoœścią niektórych mieszkańców Cygańskiego Lasu. Stąd będziemy wędrować w samym Bielsku i Białej. Jak się okazuje jest co pokazać.
Spacer po mniej lub w ogóle nieznanych zakątkach miasta, z dala od utartych szlaków, może doprowadzić do wielu ciekawych i zaskakujących odkryć. Poznamy miejsca działalnoœści całej plejady ważnych dla rozwoju Bielska i Białej osób. Nie będziemy się koncentrować na jednym wątku i kontekśœcie –- poznamy ich wiele!


Uwaga! Pojawiła się informacja, że wycieczki rozpoczynają się o 9.00. To nieporozumienie! Każda, wzorem lat ubiegłych, rozpoczyna się o godz. 10.00.
Ta prowadzona 16 sierpnia przez Piotra Keniga ma inne, niż tradycyjnie, miejsce spotkania, bowiem zaczynamy wycieczkę obok Ratusza na pl. Ratuszowym.

23 sierpnia na wycieczkę zaprasza dr Ewa Janoszek, która prześœledzi rozwój architektury i konteksty artystyczne Cygańskiego Lasu od chałupy do podmiejskiej rezydencji.
30 sierpnia Teresa Dudek-Bojarek zaśœ pokaże miejsca działalnośœci grupy malarzy, rysowników i fotografów tworzących nieformalną kolonię artystyczną w Cygańskim Lesie.
Miejsce spotkania tych dwóch ostatnich wycieczek to pętla autobusu nr 1 w Cygańskim Lesie w Bielsku-Białej.

Uczestnictwo w wycieczce jest bezpłatne, dofinansowane przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej i z akcji 1% dla Stowarzyszenia Olszówka – Organizacji Pożytku Publicznego, a odbywa się pod patronatem Bielsko-Bialskiego Towarzystwa Historycznego.
Kontakt: 693315998, 692640243; kubakrajewski1@wp.pl, zacharajacek@wp.pl

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...