Wszystkie newsy Autobus energetyczny w Bielsku-Białej
 wysłany przez: mm, zaakceptowany przez admin dn. 14.07.2015 Komentarzy: 0  
17 i 18 lipca w Bielsku-Białej będzie gościł 'Autobus Energetyczny' - mobilne centrum edukacyjno-informacyjne przeciwdziałania zmianom klimatu. Autobus stanie na pl. Chrobrego i będzie dostępny dla mieszkańców miasta w godzinach 12.00 - 20.00. W Bielsku-Białej pojawi się w ramach ogólnopolskiej kampanii zorganizowanej przez Krajową Agencję Poszanowania Energii S.A.

Głównym celem kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej na temat przyczyn zachodzenia zmian klimatu, działań, jakie można podjąć, aby im przeciwdziałać oraz zachęcenie każdego z odbiorców kampanii do podejmowania kroków na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu w codziennym życiu i otoczeniu: w domu, w pracy, w szkole, lokalnym środowisku.

Narzędziem realizacji celu jest mobilne centrum informacyjno-edukacyjne. Centrum to znajduje się w autobusie miejskim, która zostało wyposażone w modele, makiety, tablice prezentujące najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej.

Zadaniem autobusu energetycznego jest docieranie z programem edukacyjnym bezpośrednio do mieszkańców gmin i podnoszenie świadomości ekologicznej w szerokich grupach społecznych. W ramach realizacji projektu planowane jest przeprowadzenie kampanii edukacyjnej na terenie 200 gmin. Eksperci jeżdżący autobusem tworzą grupę doradczą, która oferuje nieodpłatną, niezależną i najbardziej aktualną wiedzę na tematy związane ze zmianami klimatu i efektywnością energetyczną.
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu