Wszystkie newsy

15. Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych 'Operacja Południe'
wys: mm, akcept. admin 30.06.2015 Komentarzy: 0
Tegoroczna 'Operacja Południe' odbędzie się na bielskich Błoniach w dniach 3-5 lipca. Jest to impreza plenerowa o charakterze historyczno-kolekcjonerskim, skupiająca miłośników pojazdów militarnych oraz starej techniki wojskowej.

Impreza ma na celu zaprezentowanie ciekawych eksponatów, szerzenie i promocję zainteresowań militarno-kolekcjonerskich w atmosferze pokojowego wykorzystania starej techniki wojskowej, prezentacje pojazdów w ruchu, wymianę doświadczeń, swobodny dostęp osób zwiedzających do eksponatów.

'Operacja Południe' jest jednym z największych wydarzeń tego typu w Polsce. Na terenie poligonu wojskowego zostaną wzniesione konstrukcje wież wartowniczych, wykopane okopy, rozciągnięte zasieki, wybudowane bunkry oraz postawione namioty wojskowe. Wszystko po to aby stworzyć dla uczestników oraz oglądających klimat z epoki. Tam też odbywać się będą pokazy sprzętu lekkiego i ciężkiego oraz inscenizacje przygotowane przez grupy rekonstrukcji historycznej.

Głównym punktem zlotu jest parada pojazdów militarnych i wozów pancernych głównymi ulicami Bielska-Białej, która tradycyjnie zakończy się wystawą na parkingu pod marketem Castorama.

Więcej

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...