Wszystkie newsy V Beskidzki Festiwal Dobrej Energii
 wysłany przez: mm, zaakceptowany przez admin dn. 15.06.2015 Komentarzy: 0  
Beskidzki Festiwal Dobrej Energii w ciągu swojej 5-letniej historii stał się wydarzeniem, które angażuje całą bielską oświatę i wielu mieszkańców miasta. W tym roku po raz kolejny mieszkańcy zaproszeni zostaną do Parku Słowackiego, gdzie organizatorzy przygotowali moc atrakcji i edukacyjnych rozgrywek.

Przewodnią ideą wydarzenia jest uświadomienie mieszkańcom Bielska-Białej, że ich codzienne działania w zakresie oszczędzania energii mogą mieć ogromny wpływ na jakość powietrza i oszczędność portfela. Urzędnikom z Biura Zarządzania Energią zależy na tym, by tę wiedzę przekazywać w sposób atrakcyjny, ale i angażujący publiczność. Stąd w programie znalazła się gra terenowa 'Zapanuj nad energią' – uczestnicy wykonają wiele zadań związanych z oszczędzaniem energii, a najlepsze drużyny otrzymają atrakcyjne nagrody. Charakter gry będzie mieć także nietypowa wystawa 'Eko-dom'. Wystawa składać się będzie z 4 domowych pomieszczeń: salonu, biura, kuchni i łazienki. W każdym z nich uczestnik będzie miał do wykonania wiele zadań, za które zdobędzie punkty np.: będzie musiał ustawić najbardziej optymalną temperaturę w lodówce czy wybrać najbardziej energooszczędny telewizor.

Interesująco zapowiadają się także 4 Strefy Energii, w których będzie można namacalnie poznać odnawialne źródła energii zarówno ich wady, jak i zalety. Na stanowiskach będzie można wykonać naukowe zabawki związane z każdym rodzajem energii, np. w Strefie Energii Słonecznej uczestnicy wykonają… solarny piekarnik!

Punktem programu, który z pewnością wywoła wielkie emocje będzie rowerowe show akrobatyczne w wykonaniu Krystiana Herby. Zawodnik trzykrotnie pobił Rekord Guinnessa w Chinach, Australii oraz niedawno w Tajwanie – w marcu Herba zdobył najwyższy tajwański wieżowiec Taipei 101. Podczas Festiwalu, na specjalnie przygotowanym torze (największym w Europie torze do tego typu pokazów) w trzech odsłonach zaprezentuje niesamowite akrobacje rowerowe.

Ponadto najmłodsi będą mogli bawić się w Parku Edukacyjnym Interakcje, wziąć udział w licznych warsztatach i posłuchać koncertu zespołu Kraków Street Band - finalistów programu 'Must Be the Music'. W tym roku będzie także dużo sportowej energii: każdy chętny będzie mógł nauczyć się wspinaczki na mobilnej ściance wspinaczkowej czy zagrać w dawne gry podwórkowe.

Jak co roku odbędzie się rozstrzygnięcie konkursów szkolnych i przedszkolnych, a także akcja 'Odlotowe Bielsko-Biała', podczas której wysyłamy w świat 300 zielonych, biodegradowalnych baloników.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Program dla mieszkańców rozpoczyna się o godzinie 16.30
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu