Wszystkie newsy Spłonął autobus MZK
 wysłany przez: am, zaakceptowany przez admin dn. 25.02.2005 Komentarzy: 7  
Dzisiaj w godzinach porannych spłonął na końcowym przystanku (pod Szyndzielnią) autobus MZK linii nr 8. Przyczyną było prawdopodobnie zwarcie instalacji.
(zdjęcie 1, zdjęcie 2, zdjęcie 3)
Łącznie komentarzy ( 7 ) 
22.02.2007 
Glupek


  maniek_200X
13.03.2005 
Nie podobaBy sie wam moje komentarze ??:| a za bledy przepraszam :P


  Paweł A.
10.03.2005 
Fakt, scania w Polsce się chyba nie paliła. Andrzeju przytaczając pożary do jednego worka wrzuciłeś drobne pożary silników (np. warszawskie jelcze czy neoplany). Niestety drobne pożary silników się zdarzają bardzo często (w wakacje palił się silnik w jednym z bielskich manów, ale obyło się bez strat), choć nie tylko palą się silniki mana, ale także o wiele lepsze silniki dafa (w jednym z bielskich IK415 silnik ten palił się już 3 razy).
Co do zakupu używanego przegubowca - może MZK sie zdecyduje na taki krok, zwłaszcza, że 15-letniego przeguba można kupić już za 15 tys. Pożyjemy zobaczymy...
BTW: ostatnio doszczętnie spłonęły dwa jelcze (M121MB z Krakowa i M101I z Jaworzna).


  andrzej H
10.03.2005 
a co do wielkiej straty - mozna kupic zuzutego ikarusa za 20-30 tys zl i dac do do NG do kapeny zamiast tego 710 co sie spalił. naprawa glowna to koszt jak sie nie myle 266 tys zl, tak wiec nie jest az tak żle.


  andrzej H
10.03.2005 
sznowni koledzy! Pozary takze zdarzaja sie w nowych - nowoczesnych autobusach. oto najwieksze gdzie autobusy sie calkowicie spaliły: 3letnie Volvo w łomzy, 2-3 letni solaris u12 w rzeszowie, 4 letni mercedes citaro w gdansku, 5letni ikarys 412 w kedzierzynie. nakbardziej lubia sie palic silniki man.W warszawie nagminnie pala sie 5-7 letnie neoplany, jelecze 181 i ikarusy czasem tez, ale jak wezmiemy udzial procentowy to ikarusy do czolówki nie naleza. w kazdym razie jest to wstyd aby w XXI wieku wystepowaly tego typu pozary, moze producenci powinni pomyslec o czyjnikach dymu i montowaniu instalacji do gaszenia silnika zamiast innych malo potrzebnych pierdolek, :). w polsce jedynie chyba scanie sie nie palily,a wszystkie inne marki tak. Tak wiec nie myslcie az tak zle o ikarusie.


  Paweł A.
09.03.2005 
Zgodzę się z am, że pożar i kasacja autobusu przegubowego to duża strata dla MZK. Szczęściem w nieszczęściu było to, że nikomu nic się nie stało, oraz że był to jeden z najstarszych i jeszcze niewyremontowany IK280 (w przypadku autobusu nowszego lub po remoncie straty byłyby duuużo większe).
Co do innego wymiaru jazdy Ikarusem - pozary autobusów nie zdarzają się, na szczęscie, zbyt często. Podobne zdarzenie z udziałem autobusu MZK BB miało miejsce 12 lat temu. Wówczas też spłonął przegubowiec, co ciekawe z tej samej serii. Ta pechowa seria liczyła 13 sztuk...


  am
03.03.2005 
Zostały usunięte cztery prześmiewcze komentarze napisane zapewne przez bardzo młodych ludzi (ortografia!!!). To, że w tym przypadku nikt nie ucierpiał to nie znaczy, że nic się nie stało. Jest to spora strata i dla MZK, i dla miasta, i dla nas - bo to z naszych podatków jest dotowany miejski transport. Nie wspomnę już o fakcie, że po tym incydencie jazda kilkunastoletnim Ikarusem nabiera zupełnie innego wymiaru...
ps
W ramach rekompensaty zamieszczam trzy popożarowe zdjęcia - ku rozwadze!


© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu