Wszystkie newsy

11. Festiwal Miast Partnerskich – POZNAJMY SIĘ
wys: mm, akcept. admin 09.06.2015 Komentarzy: 0
W dniach 12-14 czerwca br. na Rynku Starego Miasta w Bielsku-Białej startuje 11. edycja Festiwalu Miast Partnerskich „Poznajmy się”. Tradycyjnie celem wydarzenia jest zaprezentowanie mieszkańcom Bielska-Białej atrakcji turystycznych miast partnerskich oraz promocja Bielska-Białej wœród przedstawicieli miast zaprzyjaŸnionych, którzy wezmš udział w Festiwalu. Udział potwierdzili m.in. goœcie z Wiednia, Baia Mare (Rumunia), Frydka-Mistka (Czechy), Grand Rapids (USA), Samorzšdu Mniejszoœci Polskiej w Szolnoku (Węgry), Trzyńca (Czechy), Wolfsburga (Niemcy) oraz Ustki.

Jak zawsze, w programie wiele atrakcji muzycznych, wœród których usłyszymy dŸwięki nawišzujšce do kultury wspomnianych regionów. Już w pištkowy wieczór na scenie pojawi się goœć z Wiednia, wokalistka NIDDL wraz z zespołem oraz bielski zespół Factory of Blues. W sobotę i niedzielę scena muzyczna startuje od 15.00, na której m.in. wystšpiš: niemiecki 'Papa' Henschel Swingtett z Berlina, Müller & die Platemeiercombo z Wolfsburga, czeski Pear Band, Noemiracles z Trzyńca oraz bielscy wykonawcy, w tym wspomniane Factory Of Blues, Identyczni oraz Piotr Wróbel z zespołem.

Tradycyjnie, w ramach Festiwalu, odbędzie się impreza promocyjna Ustki pod nazwš 'Cała naprzód, czyli… Ustka w Bielsku-Białej', w ramach której przygotowano ciekawš ofertę letniego wypoczynku nad polskim morzem.

Nie zapomniano także o najmłodszych, dla których w sobotę i niedzielę, w godzinach od 15.00 do 19.00, zorganizowane zostanš warsztaty pod hasłem: Klub Kreatywnego Inżyniera.

Po raz pierwszy, równolegle z Festiwalem Miast Partnerskich, rusza Festiwal Kulinarno-podróżniczy WszechSmaki. W ramach tego wydarzenia, na pl. Chrobrego będzie można degustować regionalne dania makaronowe, wzišć udział w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez aktorkę i autorkę ksišżek kulinarnych, Monikę Mrozowskš oraz uczestniczyć w œniadaniu gwiazd - porannym spotkaniu przy kawie połšczonym z rozruchem i zdrowym œniadaniem z ambasadorami zdrowego odżywiania. Dodatkowo w programie prelekcje znanych podróżników, warsztaty z egzotycznych wypieków, wystawa zdjęć kulinarno-podróżniczych oraz konkurs dla restauratorów. Goœciem specjalnym będzie brytyjska gwiazda muzyki elektronicznej, DJ FOOD, na którego występ zapraszamy w sobotni wieczór.

Program

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...