Wszystkie newsy

Rośnie budynek nowej komendy Policji
wys: mm, akcept. admin 10.01.2015 Komentarzy: 0
7 stycznia br. odbyło się symboliczne wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod budowę nowej Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele policji oraz władz samorządowych. Budynek powstaje u zbiegu ul. Wapiennej i ul. Piekarskiej.

Nowa komenda wpisuje się w program standaryzacji komend i komisariatów przewidziany do realizacji w latach 2013 – 2015 dla województwa śląskiego. Program ma na celu stworzenie jednolitego standardu pomieszczeń w strefie obsługi obywateli oraz w strefie służbowej komend powiatowych, miejskich i rejonowych, a także komisariatów Policji. Celem programu jest też usuwanie oraz zapobieganie powstawaniu barier w dostępie obywateli do komend i komisariatów Policji.

Nową komendę w Bielsku-Białej stanowić będzie pięciokondygnacyjny budynek administracyjny o pow. użytkowej 16.589 m² oraz budynek stacji obsługi pojazdów i gospodarczy o pow. użytkowej 1.175 m². W ramach projektu powstanie też:
· budynek kojców dla 16 psów służbowych,
· strzelnica kryta czterostanowiskowa z 25 metrową osią strzelecką,
· sala gimnastyczna wraz z siłownią pod pierwszym patio,
· parking dla interesantów na 47 miejsc (4 miejsca dla niepełnosprawnych),
· parking dla pracowników na 102 miejsca,
· parking podziemny na 104 miejsca dla pojazdów służbowych

Do nowego obiektu prowadzić będą dwa zjazdy od ul. Wapiennej dla interesantów i pracowników oraz drugi od ul. Piekarskiej. Docelowo w nowej komendzie pełnić służbę będzie 388 policjantów oraz 99 pracowników cywilnych.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...