Wszystkie newsy

Nowa fabryka w Bielsku-Białej
wys: mm, akcept. admin 09.12.2014 Komentarzy: 0
GE oraz Panattoni rozpoczynają w Bielsku-Białej budowę Inteligentnej Fabryki oraz Centrum Współpracy z Klientem o wartości 54 mln USD.

Fabryka w Bielsku-Białej zapewni zaawansowane technologicznie środowisko sprzyjające współpracy w zakresie rozwoju produktu, wytwarzania i zaangażowania klienta. Budynki i laboratoria na światowym poziomie zostaną zaprojektowane i wykonane we współpracy z Panattoni Europe oraz CBRE.

4 grudnia 2014 r. wmurowano kamień węgielny pod budowę fabryki o powierzchni 45 000 m kw. W oficjalnej inauguracji wzięli udział przedstawiciele kadry kierowniczej GE, Panattoni, CBRE oraz Prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult. Otwarcie fabryki, która powstanie przy ul. Rudawka przewidywane jest na koniec 2015 r.

Nowy zakład umożliwi GE sprawniejsze wytwarzanie produktów dzięki połączeniu prac inżynieryjno-rozwojowych, badawczych i produkcyjnych w scentralizowanym, zawansowanym technologicznie środowisku. Dzięki nowemu regionalnemu Centrum Współpracy z Klientem, przedstawiciele firm korzystających z produktów i usług GE Industrial Solutions, będą mogli brać czynny udział m.in. w tworzeniu najnowszych wyrobów wykorzystywanych do dystrybucji energii elektrycznej oraz przekazywać inżynierom GE informację zwrotną w procesie rozwoju produktów. Aktualnie, w już funkcojnująch w naszym mieście zakładach GE, firma zatrudnia ponad 800 osób. Po zakończeniu bieżącego projektu nowy zakład będzie jednym z największych w regionie, w którym zatrudnienie będzie mogło znaleźć łącznie nawet do 1200 osób.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...