Wszystkie newsy

Wybory Samorządowe 2014
wys: mm, akcept. admin 14.11.2014 Komentarzy: 0
W niedzielę 16 listopada 2014 r. odbędą się w Polsce Wybory Samorządowe.
Głosowanie w wyborach do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw oraz w wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbędzie się w obwodowych komisjach wyborczych od godziny 7.00 do 21.00.

Sylwetki kandydatów na Prezydenta Miasta Bielska-Białej:

JOANNA BANAŚ
KW Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke
34 lata, wykształcenie średnie, obecnie słuchaczka szkoły policealnej. Rzecznik prasowy bielskiego oddziału KNP. Rodowita bielszczanka.
W swoim programie dla miasta Bielska-Białej stawiam przede wszystkim na rozsądne gospodarowanie. Miejska kasa nie jest własnością władz miasta, lecz wspólnym dobrem wszystkich mieszkańców, którzy dokładają się do niej płacąc niemałe podatki i ponosząc liczne opłaty lokalne. Jako właściciele tych pieniędzy, bielszczanie mają pełne prawo uczestniczyć w podejmowaniu decyzji o sposobie ich wydawania. Z tego powodu władze miejskie mają obowiązek dysponować nimi odpowiedzialnie i nie zadłużać miasta i jego mieszkańców. Przy planowaniu inwestycji będziemy mieć na uwadze to, by się jak najszybciej zwróciła - to podstawowy warunek efektywnego wykorzystywania publicznych pieniędzy.
Kontakt: www.facebook.com/Banas.Joanna.knp


PRZEMYSŁAW DRABEK
KW Prawo i Sprawiedliwość
W 2006 roku po raz pierwszy został wybrany na radnego. W obecnej kadencji (2010-2014) pełni funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. Zaproponował program Rodzina +, z którego korzysta bardzo wiele rodzin. Jako Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości zgłosił projekt do Budżetu Obywatelskiego. W trakcie pełnionych funkcji włączył się w akcje obrony szkół. Jego kolejnym celem będzie stworzenie możliwości kształcenia na dobrych kierunkach studiów w Bielsku-Białej oraz zadbanie o zrównoważony rozwój miasta Bielska-Białej.
Oficjalna strona internetowa: www.przemyslawdrabek.pl
Program wyborczy Przemysława Drabka: www.przemyslawdrabek.pl/program-wyborczy


PRZEMYSŁAW KOPERSKI
KKW SLD Lewica Razem
prawnik, aktualny radny Sejmiku Województwa z Bielska-Białej
Strona internetowa kandydata: www.koperski.pl
Program: www.lewica-bb.pl


JACEK KRYWULT
KWW Jacka Krywulta
Jacek Krywult urodził się w 1941 roku w Stanisławowie. Od 1945 roku mieszka w Bielsku-Białej - mieście, z którym związał całe swoje zawodowe i prywatne życie. Jest absolwentem miejscowego Technikum Mechaniczno-Elektrycznego oraz Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach.
W Bielsku-Białej kojarzony jest głównie z Fabryką Aparatów Elektrycznych 'Apena'. W przedsiębiorstwie tym pracował przez 35 lat. Przeszedł tam wszystkie stopnie zawodowej kariery - od stanowiska mistrza po fotel dyrektora naczelnego i prezesa zarządu. Pod jego rządami 'Apena' stała się jednym z najprężniej działających zakładów przemysłowych w Bielsku-Białej i jednym z przodujących przedsiębiorstw przemysłu elektromaszynowego w Polsce.
Jacek Krywult udzielał się także przez wiele lat w lokalnym samorządzie. Przez 11 lat był Radnym Rady Narodowej w Bielsku-Białej, a w 1980 roku pełnił funkcję jej przewodniczącego.
W 1981 roku został wybrany - jako kandydat bezpartyjny - prezydentem Bielska-Białej. Funkcję tę sprawował niecały rok, do początku stanu wojennego.
W wyborach samorządowych w 2002 roku, w których - podobnie jak 20 lat wcześniej wystartował jako kandydat niezależny - popierały go środowiska gospodarcze oraz część ugrupowań prawicowych. W drugiej turze pokonał wówczas kandydata lewicy.
W wyborach w 2006 roku - znów jako kandydat niezależny - zdobył w pierwszej turze blisko 70-procentowe poparcie. Cztery lata później Jacek Krywult kolejny raz został wybrany na fotel prezydenta w pierwszej turze, uzyskując ponad 75% poparcia mieszkańców. Był to jeden z najlepszych wyników wyborczych w Polsce.
Jacek Krywult jest żonaty. Żona Krystyna, jest emerytowaną nauczycielką. Państwo Krywultowie mają dorosłego syna, absolwenta studiów ekonomicznych.


JANUSZ OKRZESIK
KWW Niezależni.BB
Janusz Okrzesik, 50 lat, doktor nauk politycznych, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego i Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej. Przed 1989 rokiem działał w podziemnej 'Solidarności', w latach 1989-2001 reprezentował Podbeskidzie jako poseł i senator RP, czterokrotnie był też wybierany przez mieszkańców Bielska-Białej na radnego; w latach 2009-2011 był prezesem klubu TS Podbeskidzie, który wprowadził do piłkarskiej ekstraklasy; w 2011 roku odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski; jego pasją są książki i podróże, w trakcie których odwiedził ponad 40 krajów na czterech kontynentach; wspierany przez KWW Niezależni.BB
Strona internetowa kandydata: www.jokrzesik.pl


ELŻBIETA PAWLAK
KW Twój Ruch
Ma 55 lat. Ukończyła Wyższą Szkołę Administracji w Bielsku-Białej. Z zawodu jest doradcą biznesowym. Pełni funkcję szefowej jednej z bielskich rad osiedlowych.
Wywiad: www.youtube.com

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...