Wszystkie newsy

Nowe boisko i plac zabaw
wys: mm, akcept. admin 15.10.2014 Komentarzy: 0
9 października br. przy Szkole Podstawowej nr 25 w Bielsku-Białej zostały oficjalnie oddane do użytku nowe boisko wielofunkcyjne oraz plac zabaw zrealizowany w ramach programu 'Radosna szkoła'.

Boisko jest trzynastym obiektem tego typu na terenie Bielska-Białej. Posiada nawierzchnię poliuretanową o wymiarach 22 m x 44 m oraz piłkochwyty o wysokości od 4 m do 6 m. Wyposażone jest w bramki do gry w piłkę ręczną, urządzenia do gry w siatkówkę oraz w koszykówkę. Dojście do boiska zapewniają schody terenowe. Dodatkowo, obok boiska, powstała także 60-metrowa bieżnia z czterema torami oraz skocznia do skoku w dal.

Inwestycja została zrealizowana w ramach programu 'Modernizacja boisk sportowych zlokalizowanych przy placówkach oświatowych w Bielsku-Białej'. W najbliższym czasie do użytku zostaną oddane jeszcze boiska: przy Szkole Podstawowej nr 13, Szkole Podstawowej nr 28, przy Zespole Szkół dla Dzieci Niesłyszących oraz IV Liceum Ogólnokształcącym.

Podobnie jak boisko, również plac zabaw to trzynasty obiekt, który powstał w ramach realizowanego od 2009 roku programu 'Radosna Szkoła'. W Cygańskim Lesie, ze względu na powierzchnię oraz dużą ilość urządzeń jest on zaliczany do tzw. dużych placów. Kolejne dwa place zbudowane w ramach programu, zostaną oddane do użytku przy Szkole Podstawowej nr 13 oraz przy Zespole Szkół dla Dzieci Niesłyszących.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...