Wszystkie newsy

Stojaki dla rowerów na pl. Wojska Polskiego
wys: mm, akcept. admin 18.09.2014 Komentarzy: 0
Mieszkańcy Bielska-Białej mogą skorzystać z nowych stojaków dla rowerów. Charakterystyczna, pomarańczowa konstrukcja stanęła na pl. Wojska Polskiego. Zostały one przekazane naszemu miastu bezpłatnie w ramach projektu pod nazwą 'Zaparkuj Klimatycznie', który realizowany jest przez Fundację Allegro All For Planet. 16 września br. odbyło się ich symboliczne przekazanie.

Fundacja Allegro All For Planet stawia stojaki w polskich miastach tam, gdzie są one najbardziej potrzebne. Na lokalizację stojaków wybierane są miejsca, które spełniają określone wymogi bezpieczeństwa. Muszą być to zawsze punkty uczęszczane i dobrze widoczne. O tym, gdzie ich brakuje informują fundację rowerzyści, pracodawcy, a także instytucje i samorządy.

Nasze miasto ma szanse otrzymać kolejne stojaki. Aby pojawiły się one w różnych miejscach Bielska-Białej potrzebne są 'przejechane kilometry'. W tym roku w całej Polsce pojawi się 100 nowych dizajnerskich stojaków rowerowych. Stojaki staną w województwach, których mieszkańcy pokonają najwięcej kilometrów. Żeby dołączyć do rywalizacji wystarczy ściągnąć specjalną aplikację i korzystać z niej podczas jazdy rowerem. O szczegółach akcji można przeczytać na www.zaparkujklimatycznie.pl.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...