Wszystkie newsy

Jesienna zbiórka elektrośmieci
wys: mm, akcept. admin 22.09.2014 Komentarzy: 0
Od 2 października do 6 listopada 2014 r. na zlecenie Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, firma Sky Recycling System Spółka z o.o. przeprowadzi zbiórkę elektrośmieci. Na terenie naszego miasta odbędą się w tym czasie 22 zbiórki w wyznaczonych miejscach.

W miejscu zbiórki zostanie podstawiony specjalny samochód, w którym pracownicy firmy Sky Recycling System Sp. z o.o. będą przyjmowali elektrośmieci. Podczas zbiórki mieszkańcy będą mogli pozbyć się problemowych odpadów między innymi takich jak:
- AGD, od dużych (lodówki, zamrażarki, kuchenki elektryczne, odkurzacze itp.) po najdrobniejsze (takie jak suszarka do włosów, lampka biurkowa, grzałka elektryczna, toster czy lokówka),
- RTV (telewizory, tunery, radia, magnetofony, głośniki, telefony komórkowe, monitory, klawiatury komputerowe itp.),
- i innych (np. żarówek, świetlówek, kabli elektrycznych, ładowarek oraz baterii).

W trakcie zbiórki mieszkańcy, którzy oddadzą zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny otrzymają eko-gadżety.

We wszystkich wyznaczonych miejscach zbiórka odbywa się tylko we wskazanych godzinach podanych w harmonogramie. Prosimy o przywożenie elektrośmieci w wyznaczonych godzinach i oddawanie ich kierowcy oznakowanego samochodu firmy Sky Recycling System. W przypadku trudności z dostarczaniem dużego sprzętu (np. lodówek, kuchenek, telewizorów) do punktu zbiórki, można zgłosić wcześniej telefonicznie pod nr 501 357 100 indywidualny odbiór takiego sprzętu.

UWAGA!
W związku z przypadkami przyjmowania przez osoby postronne (tzw. złomiarzy) elektrośmieci i rozbieraniem ich na części, a później wyrzucaniem niepotrzebnych elementów, np. obudów telewizorów, bardzo prosimy wszystkich mieszkańców o odpowiedzialną postawę i dopilnowanie, aby oddawane elektrośmieci trafiły bezpośrednio do rąk pracownika firmy Sky Recycling System, który zapewni ich transport do instalacji odzysku zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Zbiórki elektrośmieci prowadzone są w ramach organizowanej przez Urząd Miejski szeroko zakrojonej akcji informacyjno-edukacyjnej prowadzonej w przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych dotyczącej wiedzy o postępowaniu ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Akcja ma na celu kształtowanie właściwych postaw ekologicznych.

Harmonogram zbiórek

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...