Wszystkie newsy

Wycieczka po Cygańskim Lesie
wys: , akcept. admin 05.08.2014 Komentarzy: 0
Stowarzyszenie 'Olszówka' zaprasza na kolejną wycieczkę po Cygańskim Lasie. Wycieczka odbędzie się dnia 10 sierpnia 2014 r. (niedziela). Spotykamy się o godz. 10.00 przy pętli autobusu nr 1 w Cygańskim Lesie.

Z zabytkami, historią i dawnymi mieszkańcami Cygańskiego Lasu zapozna nas Jakub Krajewski.

Kolejna wycieczka będzie miała charakter bardziej górski i będzie odbywać się w wyższych partiach Cygańskiego Lasu. Warto wziąć solidniejsze obuwie!!!

Cygański Las posiada wiele znaków obecności ludzi żyjący w przeszłości. Dlatego też chcemy zaproponować mieszkańcom, wędrowanie w czasie i przestrzeni, aby odkryć świat ludzi, którzy pozostawili wiele czytelnych do dziś nośników pamięci, zabytkowych willi, obiektów kultu, jak i zwykłych elementów tworzących krajobraz kulturowy miasta, a także zapisali się w pamięci ludzi. Ważne jest dla nas współistnienie tego, co było i tego, co jest dziś ważne dla lokalnej społeczności. Wycieczka ma za zadanie uświadomienie wśród mieszkańców Bielska-Białej walorów historyczno-kulturowych jednego z najbardziej urokliwych miejsc w naszym mieście - Cygańskiego Lasu. Chcemy podczas wycieczki pokazać w całościowy sposób wartości kulturowe, historyczne, krajobrazowe Cygańskiego Lasu. To pozwoli poznać walory i wyzwolić potrzebę większej troski o jego ochronę. Ważne jest też wskazywanie, że otoczenie historyczne i kulturowe posiada różnorodne treści.

Uczestnictwo w wycieczce jest bezpłatne.

Wycieczka pod patronatem Bielsko-Bialskiego Towarzystwa Historycznego
Dofinansowanie wycieczki: Gmina Bielsko-Biała
Kontakt: 692 640 243; kubakrajewski1@wp.pl

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...