Wszystkie newsy

Zaplanuj oddanie krwi w okresie wakacyjnym
wys: mm, akcept. admin 02.07.2014 Komentarzy: 0
Lato to czas, w którym wielu z nas wyjeżdża na urlopy, a studenci i uczniowie mają wakacje. Jest to więc szczególnie trudny okres dla służby krwi, ponieważ zapotrzebowanie na krew nie zmniejsza się, a z powodu urlopów mniej osób zgłasza się do jej oddania. W czasie wakacji wzrasta liczba wypadków, gdzie niejednokrotnie potrzebna jest krew.

Krwi nie może wyprodukować żadne urządzenie. Może ona pochodzić tylko od zdrowego dawcy- drugiego człowieka, który oddając krew, obdarowuje cząsteczką siebie inną osobę. Oddając krew ratujesz życie i sprawiasz, że dzięki Twojej decyzji Ktoś będzie mógł obchodzić kolejne urodziny, przeżyć kolejne wakacje. Nie przechodź obojętnie obok placówek służby krwi oraz ambulansów do poboru krwi! Odpowiednia, stała rezerwa krwi to bezpieczeństwo nas wszystkich, gdyż nigdy nie wiemy w którym momencie będziemy zmuszeni sami lub nasi bliscy z niej skorzystać.

Warto zaplanować oddanie krwi w okresie wakacyjnym. Dodatkowe informacje można uzyskać w Oddziale Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Oddział Terenowy Bielsko-Biała
ul. Wyspiańskiego 21 (nowa siedziba-na terenie Szpitala Ogólnego im. dr. Edmunda Wojtyły)
możliwość wejścia od ulicy Grunwaldzkiej, naprzeciwko Tesco
tel. 33 812 21 90 lub 33 822 18 39 - rejestracja dawców w godz. 7.00 - 14.00 (w każdą pierwszą środę miesiąca do godz. 16.30)

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...