Wszystkie newsy

Święta na Starówce
wys: mm, akcept. admin 20.12.2013 Komentarzy: 0
Występy zespołów muzycznych, kiermasz wyrobów świątecznych, degustacje potraw regionalnych - to tylko kilka atrakcji, które na bielszczan czekać będą podczas tegorocznej edycji imprezy 'Święta na Starówce'.

Organizowana już po raz siódmy impreza pod nazwą 'Święta na Starówce' ma przybliżyć mieszkańcom Bielska-Białej atmosferę Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, przypomnieć tradycyjne zwyczaje i obrzędy i umożliwić zakup wyrobów kojarzących się z tym świątecznym okresem. Tradycyjnie już na Rynku ustawiona została pięknie udekorowana choinka, a sam plac został świątecznie przystrojony. Będzie święcący anioł i inne świąteczne dekoracje.

Podczas imprezy plenerowej na Rynku Starego Miasta wystąpią zespoły muzyczne: Studio Piosenki, Studio Operowe AD LIBITUM, Chórek Dziecięcy PINOKIO, Dzień Dobry, Kamuflaż, The Plodders, Magnificat, Crafty Braces, Kapela Góralska Zbójnicy, Sebastian Karpiel Bułecka z zespołem Zakopower, które wykonają najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

Dla najmłodszych zorganizowane zostaną bezpłatne warsztaty w trakcie których dzieci będą mogły wykonać ciasteczka oraz ozdoby choinkowe w różnych technikach. Czynna będzie bezpłatna karuzela, a Mikołaj ze Śnieżynką i Diabłem będzie częstował słodyczami i owocami.

Czynne będą stosika handlowe oraz gastronomiczne. Będą degustacje potraw regionalnych, słodyczy, ciast i ciasteczek, oscypków, pierogów, krokietów, placków ziemniaczanych. Prowadzona będzie sprzedaż wyrobów i ozdób choinkowych, stroików świątecznych.

Swój udział w kiermaszu zapowiedzieli m.in.: producenci naturalnych wyrobów wędliniarskich, ręcznie rzeźbionych świec, ceramiki artystycznej, aromatycznych przypraw, ryb słodkowodnych, miodów i ich przetworów. Nie zabraknie także beskidzkich twórców ludowych i ich wyrobów.

W niedzielę 22 grudnia 2013 r. w godz. 12.00 - 19.00 w Sali Bankietowej 'Nad Wagą' odbędą się Targi Fajnych Rzeczy zorganizowane przez Fundację Kultury 'Kalejdoskop'.

'Święta na Starówce' odbywać się będą na Rynku w Bielsku-Białej w dniach 21 i 22 grudnia 2013 r. w godzinach od 12.00 do 21.00.

Program występów

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...