Wszystkie newsy

V edycja FotoArtFestival rusza 11 paŸździernika
wys: M. Ludwiczak, akcept. admin 07.10.2013 Komentarzy: 0
FotoArtFestival to ogromne i ważne wydarzenie na arenie nie tylko polskiej, ale i międzynarodowej. W jednym miejscu i czasie spotykają się najwybitniejsi fotograficy z wielu regionów świata (Europa, Azja, Ameryka). W kameralnej atmosferze Bielska-Białej, pięknego historycznego miasta, podziwiać będzie można duże indywidualne wystawy artystów o światowej renomie - niekwestionowanych mistrzów fotografii.

Prace wyeksponowane zostaną w kilku najważniejszych galeriach, w centrum Bielska-Białej. Co ważne, wszystkie wystawy pokazywane będą w Polsce po raz pierwszy, a ich odbiorcą jest wielotysięczna widownia z Polski i zagranicy. Największą atrakcją FotoArtFestivalu jest Maraton Autorski - czyli bezpośrednie spotkania ze sławnymi artystami. W tegorocznej edycji gośćmi festiwalu będą między innymi takie sławy jak: Jacob Sobol (Dania) - fotoreporter, członek słynnego Magnum, Ragnar Axelsson (Islandia) - dokumentalista, Andreas H. Bitesnich (Austria) - fotograf reklamowy, William Ropp (Francja) - portrecista, Andrejs Grants (Łotwa), Joyce Tenneson (USA), Jaroslav Kucera (Czechy) i wielu innych. Polskę reprezentować będzie natomiast znakomity Tomasz Tomaszewski. Każdy z zaproszonych autorów zapisał się już swą twórczością na kartach historii fotografii światowej, a spotkania z nimi są nieocenionym doświadczeniem i inspirującym przeżyciem.

FotoArtFestivalowi nie przyświeca żaden temat wiodący. Organizatorzy pragną po prostu pokazać fotografię z najwyższej półki. Różnorodność stylistyczna i tematyczna festiwalu powoduje, że każdy znajduje w nim coś dla siebie. Zaprezentowany zatem będzie portret, dokument, fotoreportaż, pejzaż, tzw. fotografia autorska oraz komputerowe przetworzenia. Eksponowane prace to wszystko oryginały, wykonywane często metodą analogową. Nie zabraknie również współczesnych rozwiązań twórczych. To także niezwykłe możliwości dla tych, którzy często są na początku swojej przygody z fotografią. Właśnie z myślą o nich stworzona została możliwość konsultacji z wybitnymi twórcami i konkurs FotoOpen, którego laureat będzie miał okazję pokazania swoich prac indywidualnie.

Więcej informacji: www.fotoartfestival.com
FotoArtFestival, 11 - 27 października 2013, Bielsko-Biała

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...