Wszystkie newsy

Piękna i Bestia w Teatrze Lalek Banialuka
wys: mm, akcept. admin 12.09.2013 Komentarzy: 0
W niedzielę 15 września o godz. 11.00 Teatr Lalek Banialuka w Bielsku-Białej zaprasza na sztukę pt. 'Piękna i Bestia' w reżyserii Mariana Pecki.

Spektakl miał swoją premierę na deskach Banialuki 9 lat temu. Po przerwie teatr wraca do przedstawienia, dzięki czemu widzowie, którzy dawniej byli za młodzi teraz spokojnie mogą obejrzeć historię Bestii i Pulcheryji. Z pewnością chętnie do tego spektaklu wrócą również ci, którzy mieli okazję go już widzieć - przejmująca muzyka, oszczędna, ale wyraźna scenografia, eleganckie w swej prostocie kostiumy i charakterystyczne marionetki zachwyciły już niejednego widza. Teraz ponownie magiczny świat wykreowany na scenie ma szansę oczarować publiczność.

'Piękna i Bestia' zrealizowana jest przez artystów, którzy niejednokrotnie współpracowali z Banialuką. Marián Pecko, Robert Mankovecý, Eva Farkašová i Pavol Andraško wspólnie zrealizowali w bielskim Teatrze Lalek takie przedstawienia jak 'Mr Scrooge', 'Podróże Guliwera', a ostatnio wieloobsadową inscenizację 'Snu nocy letniej' Szekspira. Każde z nich urzeka nowatorską formą teatralną, zjawiskową plastycznością wykreowanych na scenie światów i szlachetną kolorystyką.

'Piękna i Bestia' - sztuka Jana Ośnicy oparta na ludowej bajce - w mądry i piękny sposób opowiada o istocie miłości. Uświadamia, że miłość jest siłą, która przewartościowuje życie, że nie zawsze jest nagła niczym strzała amora - czasem trzeba do niej dojrzeć, by potem móc rozkoszować się jej owocami. Tytułowi bohaterowie sztuki muszą zmierzyć się z zawiścią, lękiem, głupotą i próżnością. Konfrontując się z przeciwnościami, dokonują wyborów, które odmienią ich życie.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...