Wszystkie newsy

Oddaj krew na Podwalu!
wys: Emilia Adamska, akcept. admin 26.08.2013 Komentarzy: 0
Problemy z jakimi borykają się stacje krwiodawstwa, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, nie są tajemnicą. Już 30 sierpnia wszyscy chętni bielszczanie będą mogli pomóc uczestnicząc w zbiórce krwi. Specjalny autobus do poboru krwi dostępny będzie od godziny 14.00 na ulicy Podwale 33, obok siedziby firmy WIDE-IN - inicjatora akcji.

Dzięki współpracy firmy z Oddziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża, do Bielska zawita specjalny autobus przeznaczony do poboru krwi.

To kolejna akcja zbiórki krwi w Bielsku-Białej w przeciągu ostatnich sierpniowych dwóch tygodni. Zapotrzebowanie jest jednak ogromne. Rosnące niedobory związane ze zwiększoną w okresie wakacyjnym liczbą wypadków stawiają centra krwiodawstwa w niezwykle trudnej sytuacji. Tym samym każda pomoc jest tutaj nieoceniona.

- Sam proces oddawania krwi, po wypełnieniu ankiety i po konsultacji lekarskiej trwa 5-10 minut. To naprawdę niewiele, w zestawieniu z wartością jaką niesie za sobą donacja - podsumowuje prezes Sławosz Ryszka, prezes Grupy WIDE-IN.

Autobus dostępny będzie dla wszystkich chętnych na ulicy Podwale 33 już 30 sierpnia od godziny 14.00.

Więcej informacji: Emilia Adamska, e.adamska@wide-in.pl, tel. 720 832 027

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...