Wszystkie newsy Akwarela - pasje i namiętnoœści
 wysłany przez: promo, zaakceptowany przez admin dn. 19.06.2013 Komentarzy: 0  
Muzeum w Bielsku-Białej zaprasza do Galerii im. ks. Aleksandra Józefa Sułkowskiego na 2. Wystawę Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich 'Akwarela - pasje i namiętnoœści'.
Wystawa jest dostępna od 14.06.2013 do 31.08.2013; wernisaż: 30.07.2013 o godz.18.00; kurator: I. KoŸbiał-Grzegorzek.

W ramach obchodów 40-tej rocznicy udostępnienia dla zwiedzających Willi Juliana Fałata w Bystrej - Oddziału Muzeum w Bielsku-Białej oraz 160-tej rocznicy urodzin artysty, która mija 30 lipca, Muzeum w Bielsku-Białej wraz ze Stowarzyszeniem Akwarelistów Polskich przygotowało wystawę pt.: 'Akwarela - pasje i namiętnośœci', której wernisaż odbędzie się dokładnie w dniu urodzin wielkiego mistrza.

Na wystawie będzie można obejrzeć prace ponad 30 współczesnych artystów należących do Stowarzyszenia. Swoje akwarele wystawią m.in.: Kazimierz Karczmarzyk, Wiktor Gago, Michał Orłowski, Ryszard Rogala, Krystyna Raczkiewicz, a także współpracujący od dawna z bielskim muzeum Krzysztof Ludwin i Andrzej Kacperek.

Stowarzyszenie Akwarelistów Polskich powstało w 2009 roku. Głównym celem jego działania jest promocja malarstwa akwarelowego w Polsce i zagranicą. Obecnie do Stowarzyszenia należy ponad 40 twórców, dla których ta technika jest wielką pasją i sposobem na życie.

Dzięki działalnośœci Stowarzyszenia pojawił się swoisty pomost między polskimi tradycjami malarstwa akwarelowego, a artystami współczesnymi, którzy z tysiąca różnych dróg wypowiedzi artystycznej, wybrali akurat tę, którą dawno temu podążał Julian Fałat.
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu