Wszystkie newsy

Festiwal Birofilia 2013
wys: mm, akcept. admin 13.06.2013 Komentarzy: 0
Pokazy warzenia piwa, kurs idealnego nalewania, degustacja setek gatunków z całego świata, spotkania z kolekcjonerami kapsli, puszek i kufli - to wszystko czeka na gości Festiwalu Birofilia 2013, który odbędzie się 14 i 15 czerwca na terenie Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu.
Birofilia to największy w Polsce festiwal gromadzący wszystkich miłośników piwa i piwnych atrybutów. Odbywa się regularnie od prawie 20 lat. Do Żywca zjeżdżają ponad 4 tys. miłośników złocistego trunku z Polski i Europy.
Osoby, które do Żywca przyjadą tylko po to, żeby beznamiętnie wychylić kilka litrów piwa, zawiodą się. Choć dostępnych będzie ponad 500 piw z całego świata w kilkudziesięciu stylach piwnych oraz trunki uwarzone przez piwowarów domowych i rzemieślniczych, degustuje się je w specjalnych małych kufelkach o poj. 125 ml. Tyle wystarczy, aby poznać smak, goryczkę, zapach, barwę, pienistość i inne kluczowe cechy każdego piwa, zachowując przy tym odpowiedzialną postawę wobec alkoholu.

Kulminacyjnym punktem festiwalu będzie wybranie przez międzynarodowych mistrzów piwowarstwa Grand Championa Birofilia 2013, czyli najlepszego piwa domowego w Polsce. Piwowar domowy, który je uwarzył, w nagrodę będzie mógł to zrobić ponownie w Brackim Browarze Zamkowym w Cieszynie. Potem trafi on do sprzedaży w całej Polsce.

Udział w festiwalu jest bezpłatny.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...