Wszystkie newsy

21. Bieg Fiata
wys: mm, akcept. admin 16.05.2013 Komentarzy: 0
26 maja br. na ulicach Bielska-Białej odbędzie się 21. Bieg Fiata. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem i z roku na rok startuje w niej coraz więcej biegaczy, zarówno amatorów jak i profesjonalistów z kraju i ze świata. Bieg odbywa się pod patronatem: Prezydenta Bielska-Białej, Wojewody Śląskiego, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Trasa biegu głównego na dystansie 10 km przebiega przez stolicę Podbeskidzia, jej głównymi ulicami. Na trasie do tej pory gościli biegacze z 17 krajów (Polski, Niemiec, Czech, Słowacji, Ukrainy, Białorusi, Włoch, Szwecji, Anglii, USA, Kenii, Mołdawii, Etiopii, Węgier, Francji, Litwy oraz Irlandii). Wielu uczestniczących w biegu zawodników startowało w najważniejszych imprezach światowych, w tym w Igrzyskach Olimpijskich. Meta biegu zlokalizowana będzie na pl. Ratuszowym.

Oprócz licznej rzeszy biegaczy w biegu głównym na dystansie 10 km z atestem PZLA, startuje również młodzież na dystansie 4 km. Propagowanie biegania wśród młodzieży to ważny cel tej imprezy. W ramach 21. Biegu Fiata odbędą się XV Mistrzostwa Polski Lekarzy. Bieg Fiata jest zaliczany do Pucharu Beskidów oraz Ligi Festiwalu Biegów.

Szczegóły: infofirma.pl/biegfiata.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...