Wszystkie newsy

Kwiecień w BWA
wys: mm, akcept. admin 03.04.2013 Komentarzy: 0
Kwiecień w BWA rozpocznie się otwarciem w piątek, 5 kwietnia, niezwykle popularnej wystawy 'Fotografia dzikiej przyrody 2012' - organizowanej przez 'BBC Worldwide' i Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, odbywającej w tym roku tournée po świecie (po raz jedenasty w Polsce).

Przez dziesięć dni (5 - 14 kwietnia) w Galerii Bielskiej BWA można będzie oglądać najlepsze prace młodych adeptów sztuki z polskich 'plastyków' podczas 11. Ogólnopolskiego Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych, organizowanego przez Zespół Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej. W piątek, 12 kwietnia o godz. 16.00 swoje czarno-białe fotografie krakowskiej dzielnicy Kazimierz pokaże Bogdan Frymorgen, wywodzący się z Bielska-Białej, mieszkający w Londynie fotografik i dziennikarz radiowy (po wernisażu koncert muzyki żydowskiej i spotkanie z autorem zdjęć).

Wystawowy miesiąc zakończy się malarskim wydarzeniem - w piątek, 26 kwietnia o godz. 18.00 zaprezentowany zostanie najnowszy projekt Leona Tarasewicza, jednego z najwybitniejszych współczesnych malarzy polskich o międzynarodowej renomie. Projekt, anektujący całą przestrzeń dużej sali wystawowej, artysta przygotował specjalnie dla Galerii Bielskiej BWA. W sobotę, 27 kwietnia o godz. 12.00 galeria zaprasza na otwarte spotkanie z Leonem Tarasewiczem.

W czasie trwania niezwykle popularnej wśród widzów, a szczególnie wśród młodzieży szkolnej, wystawy 'Fotografia dzikiej przyrody 2012' - w dniach od 6 do 28 kwietnia 2013 roku wstęp na wystawy jest bezpłatny. Galeria wydłuża także godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku wystawy można zwiedzać już od godz. 8.00 do 18.00.

galeriabielska.pl

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...