Wszystkie newsy

Marzec w Galerii Bielskiej BWA
wys: mm, akcept. admin 05.03.2013 Komentarzy: 0
Galeria Bielska BWA zaprasza w marcu na dwie nowe wystawy, wieczór performansu oraz koncerty, wykłady i spotkania autorskie.

Wystawa pt. 'Stare papiery' prezentuje rzadko pokazywane rysunki i prace na papierze Jarosława Modzelewskiego - artysty kojarzonego głównie z malarstwem, współzałożyciela słynnej GRUPPY. Z kolei wystawa obiektów i rentgenogramów pt. “X” krakowskiego artysty wizualnego Leszka Oprządka ukazuje ciekawe relacje pomiędzy wnętrzem i zewnętrzem. Podczas Wieczoru performansu ze swoją akcją artystyczną pt. 'Jestem' wystąpi irlandzka performerka Anne Seagrave, a o relacjach pomiędzy medium fotografii i performansu opowie włoski fotograf mieszkający w Londynie - Manuel Vason.

Wśród proponowanych w marcu wydarzeń znajdują się: wykład podczas spotkania pod hasłem 'Dzień kobiet. Czy mamy co świętować?'; ostatnie spotkanie autorskie w cyklu 'Street art i graffiti w Polsce' – tym razem o graffiti opowie Tomasz Sikorski, artysta intermedialny, jeden z pionierów polskiego graffiti, współautor albumu 'Graffiti w Polsce 1940-2010'; a także pierwszy koncert muzyczny w nowym cyklu prezentującym różne odmiany jazzu, w którym wystąpi Aga Kiepuszewska (vocal) i Nikola Kołodziejczyk (piano) oraz kolejne spotkanie Bielskiej Edycji Krakowskiego Salonu Poezji, podczas którego swoje wiersze będzie czytała krakowski bard Leszek Długosz.

Uwaga! W czasie Świąt Wielkanocnych Galeria Bielska BWA jest nieczynna dla widzów w sobotę i niedzielę – 30 i 31 marca. W poniedziałek, 1 kwietnia, czynna jest od godz. 10.00 do 18.00.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...