Wszystkie newsy

Runęła ściana starego browaru
wys: mm, akcept. admin 04.03.2013 Komentarzy: 0
Zawaliła się ściana przeznaczonego do rozbiórki starego browaru przy ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej. Nikomu na szczęście nic się nie stało.

Bielski browar u zbiegu ulic Cieszyńskiej i Browarnej został założony w 1875 roku przez fabrykanta urządzeń zgrzebnych Adolfa Mänhardta i piwowara Ferdynanda Wilhelma Mähnela. Przez ostatnie lata popadająca w ruinę nieruchomość straszyła jednak mieszkańców i przyjezdnych stwarzając, jak się dziś okazuje bardzo realne zagrożenie.
Dlatego właściciel nieruchomości, spółka Comfor-time, która buduje apartamentowce w Szczecinie, Łodzi i Międzyzdrojach, zdecydowała się na rozbiórkę oraz uporządkowanie i zabezpieczenie terenu.

Część obiektu została rozebrana, a sam budynek zabezpieczone przed tym, by nie mogły się do niego dostać osoby niepożądane - okna zostały zamurowane lub zasłonięte płytami, pojawiły się zamknięte na cztery spusty bramy i niego ostrzegające przed wchodzeniem na teren, a całość monitoruje firma ochroniarska, bo w przeszłości bywało, że w pobrowarnych budynkach meliny urządzali sobie bezdomni i narkomani.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...