Wszystkie newsy

Zbiórka 'elektrośmieci'
wys: mm, akcept. admin 01.03.2013 Komentarzy: 0
Od 13 marca do 26 czerwca 2013 r. firma Biosystem S.A. - Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego przeprowadzi zbiórkę elektrośmieci. Na terenie naszego miasta odbędzie się 30 zbiórek w miejscach, które zostały wskazane przez Rady Osiedli.

W miejscu zbiórki zostanie podstawiony specjalny samochód, w którym pracownicy firmy BIOSYSTEM S.A. będą przyjmowali elektrośmieci. Podczas zbiórki mieszkańcy będą mogli pozbyć się problemowych odpadów między innymi takich jak:
- agd, od dużych (lodówki, zamrażarki, kuchenki elektryczne, odkurzacze itp.) po najdrobniejsze (takie jak suszarka do włosów, lampka biurkowa, grzałka elektryczna, toster czy lokówka),
- rtv (telewizory, tunery, radia, magnetofony, głośniki, telefony komórkowe, monitory, klawiatury komputerowe itp.),
- innych (np. żarówek, świetlówek, kabli elektrycznych, ładowarek)

W trakcie zbiórki, mieszkańcy, którzy oddadzą zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, otrzymają eko-gadżety.

Jeśli ktoś z mieszkańców nie zdąży na zbiórkę na terenie wyznaczonym dla swojego osiedla może oddać elektrośmieci w innych miejscach wskazanych w harmonogramie.

We wszystkich wyznaczonych miejscach zbiórka odbywa się w godzinach 16.30 - 19.30. Prosimy o przywożenie elektrośmieci w wyznaczonych godzinach i oddawanie ich kierowcy oznakowanego samochodu firmy BIOSYSTEM S.A.

Istnieje również możliwość odbioru elektrośmieci z przed posesji. Należy wcześniej poinformować o tym kierowcę. Po zakończonej zbiórce podjedzie pod wskazany adres.

Harmonogram zbiórek: www.um.bielsko.pl.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...