Wszystkie newsy

Alicja Turkowska mistrzynią w jeździe figurowej na lodzie
wys: mm, akcept. admin 26.02.2013 Komentarzy: 0
Pierwsze Mistrzostwa Amatorów Bielska-Białej w jeździe figurowej na lodzie przeszły do historii, a ich triumfatorką została Alicja Turkowska. Zanim jednak odebrała z rąk przewodniczącego Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Sportu Rady Miejskiej Piotra Kochowskiego okazały puchar, złoty medal i nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę, musiała stoczyć zaciętą walkę z rywalkami.

W finale wystartowało sześć zawodniczek wyłonionych z eliminacji kończących dwutygodniowy kurs łyżwiarstwa figurowego, w którym w ramach akcji 'Zima w mieście' wzięło udział 130 uczestników.

Przed występem Klaudii Gryczki, Kingi i Oliwi Koźmińskich, Karoliny Motyki, Zuzanny Pyclik i Alicji Turkowskiej, kibice mogli zobaczyć pokaz w wykonaniu wicemistrzyni Polski w klasie wstępnej Amelii Konik, reprezentującej Uczniowski Klub Łyżwiarstwa Figurowego 'Unia Oświęcim'. Następnie odbyło się losowanie numerów startowych 'ukrytych' w kalendarzach z 'Reksiem'. Kiedy było już wiadomo w jakiej kolejności wystartują zawodniczki, przyszedł czas na oficjalne otwarcie zawodów, którego dokonał wiceprezes Beskidzkiej Rady Olimpijskiej Bogdan Dubiel, zarazem przewodniczący Komisji Sędziowskiej, oceniającej 11 elementów, wykonywanych przez każdą z zawodniczek. Były to: jazda przodem zakończona hamowaniem, jazda tyłem, przekładanka przodem, bocian, jaskółka, wyciągnięcie nogi do tyłu, wyciągnięcie nogi do boku, pistolet, piruet stany, cyrkiel i podskok z obrotem.

Po podliczeniu punktów okazało się, że najlepiej zaprezentowała się Alicja Turkowska, wyprzedzając Klaudię Gryczkę, Zuzannę Pyclik, Kingę Koźmińską, Karolinę Motykę i Oliwię Koźmińską. Pokonanych w tej rywalizacji jednak nie było. Najlepsza trójka została nagrodzona medalami, wszystkie uczestniczki finału otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...