Wszystkie newsy

Koncerty w Szkole Muzycznej w Bielsku-Białej
wys: MRR, akcept. admin 21.01.2013 Komentarzy: 0
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wspólnie z Państwową Ogólnokształcącą Szkołą Muzyczną im. St. Moniuszki w Bielsku-Białej organizują koncerty oraz animacje artystyczne dla dzieci i młodzieży. Bezpłatne wydarzenia odbędą się w dniach 23 i 24 stycznia 2013 roku, w siedzibie szkoły, której sala koncertowa powstała dzięki środkom z UE. To jedno z wydarzeń artystycznych promujących Program Infrastruktura i Środowisko.
Cykl wydarzeń artystycznych zorganizowano, aby pokazać rzeczywisty wpływ Funduszy Europejskich na rozwój kultury. Dzięki unijnym środkom możliwa jest budowa lub modernizacja filharmonii, teatrów, szkół i uczelni artystycznych, a także ochrona zabytków.
Występy podopiecznych szkoły muzycznej odbędą się w Sali Koncertowej, której budowa i wyposażenie zostały dofinansowane z Programu Infrastruktura i Środowisko. Uczniowie tworzący kwartet smyczkowy zaprezentują się w środę z bardzo interesującym repertuarem. Zagrają utwór Antonina Dvoraka - czeskiego kompozytora okresu romantyzmu - Kwartet smyczkowy F-dur 'Amerykański' oraz VII Kwartet smyczkowy c-mol rosyjskiego kompozytora Dymitra Szostakiewicza. W czwartek podczas Koncertu Karnawałowego wystąpią natomiast aż trzy zespoły działające przy szkole. Dziecięca Orkiestra pod batutą Zuzanny Pradeli, Chór dziecięcy i młodzieżowy pod dyrekcją Zuzanny Pradeli i Beaty Olmy oraz Big Band kierowany przez Tomasza Janusza zagrają i zaśpiewają kolędy oraz zaprezentują ciekawe aranżacje muzyki filmowej.
Koncerty i animacje artystyczne zaplanowano na środę, 23 stycznia o godzinie 16.30 oraz w czwartek, 24 stycznia o godzinie 17.00 w Sali Koncertowej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. St. Moniuszki, mieszczącej się przy ul. St. Wyspiańskiego 5a w Bielsku-Białej.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...