Wszystkie newsy

10. Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej
wys: mm, akcept. admin 13.11.2012 Komentarzy: 0
14 listopada br. rozpocznie się jubileuszowa, dziesiąta edycja jednego z najbardziej cenionych jazzowych festiwali w Polsce - Jazzowej Jesieni. W Bielsku-Białej jazz będzie rozbrzmiewał na 7 koncertach zaplanowanych na 5 festiwalowych dni.

W tym roku festiwal rozpocznie się od koncertu jazzu tradycyjnego. 'Korzenie jazzu' będzie prezentował brytyjski zespół The Big Chris Barber Band.
Dzień później zaprezentuje się jeden z najbardziej cenionych muzyków europejskiego jazzu - Jan Garbarek. Saksofonista wystąpił już w Bielsku-Białej trzykrotnie, ale za każdym razem jego koncert urasta do rangi wielkiego wydarzenia. W tym roku będzie mu towarzyszył hinduski perkusjonista Trilok Gurtu.
16 listopada Maria Pia de Vito przybliży nam muzykę włoskiego baroku, a Tomasz Stańko zaprezentuje 'sekstet w duchu latynoskim'. Tradycyjnie dyrektor artystyczny Jazzowej Jesieni prezentuje w Bielsku-Białej nowy program.
Następny festiwalowy dzień to aż dwa duże wydarzenia. Projekt James Farm przedstawi saksofonista Joshua Redman, a Charles Lloyd zaprezentuje Athens Concert z grecką wokalistką Marią Farantouri. W ostatnim koncercie tegorocznego festiwalu usłyszymy kwartet perkusisty Billego Harta.

Szczegóły na stronie www.jazzowajesien.pl

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...