Wszystkie newsy

Festiwal kabaretowy 'Fermenty'
wys: mm, akcept. admin 03.10.2012 Komentarzy: 0
XI edycja Festiwalu Fermenty przypadnie w dniach od 5 do 7 października. W tym roku Festiwal poszerzył swoją działalność o Fermentową Satyrę Rysowaną i Pisaną, a na scenie nie zabraknie znanych gwiazdy polskiej sceny kabaretowej.

W piątek, 5 października, o godzinie 18.00, w Bielskim Centrum Kultury wystąpi Tomasz Jachimek, który od 2002 r. próbuje swoich sił na scenie w pojedynkę, zdobywając nagrody na wszystkich znaczących przeglądach kabaretowych.

W sobotę, 6 października, o godzinie 14.00, w Książnicy Beskidzkiej, odbędzie się panel dyskusyjny 'Kabaretem w PRL-u', w którym udział wezmą: Stanisław Tym, Zenon Laskowik, Piotr Skucha, Katarzyna Piasecka i Franciszek Kopczak. Całość poprowadzą dr Robert Pysz i dr Alicja Badetko.

Także w sobotę, odbędzie się Konkurs Kabaretów, w którym o statuetkę Złotego Fermentu, na scenie Klubu Klimat, walczyć będzie sześć kabaretów mniej znanych. W loży jurorskiej zasiądą: Stanisław Tym, Zenon Laskowik, Piotr Skucha, Katarzyna Piasecka, Franciszek Kopczak. W czasie obrad jury wystąpi Gwiazda Wieczoru - Kabaret Słuchajcie.

Finał Fermentów 2012, odbędzie się w niedzielę, 7 października o godzinie 18.00, w Klubie Klimat. Wieczór rozpoczną zwycięzcy Konkursu Kabaretów. Później na scenie pojawią się Gwiazd Wieczoru: Kabaret Moralnego Niepokoju i Grupa Improwizacyjna Ad Hoc. W roli konferansjerów - Jarek Marek Sobański oraz Katarzyna Piasecka.

Podczas Festiwalu można oglądać wystawę prac Henryka Sawki - jednego z jurorów konkursu 'Fermentowa Satyra Rysowana i Pisana (RiP)'. Wystawę będzie można oglądać do zakończenia Fermentów.

Ceny biletów:
5 października (piątek), Bielskie Centrum Kultury, godz. 18.00 - 30 zł
6 października (sobota), Książnica Beskidzka, godz. 14.00 - wstęp wolny
6 października (sobota), Klub Klimat, godz. 17.00 - 10 zł
7 października (niedziela), Klub Klimat, godz. 18.00 - 50 zł (przedsprzedaż) i 60 zł (w dniu imprezy).

Bilety na wszystkie dni imprezy dostępne w Kawiarni Festiwalowej - American Dream do 4 października, w godz. 16.00 - 20.00 oraz w Klubie Klimat, codziennie w godz. 12.00 - 23.00.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...