Wszystkie newsy Światowy Dzień Turystyki
 wysłany przez: mm, zaakceptowany przez admin dn. 11.09.2012 Komentarzy: 0  
W dniach 21 - 22.09.2012 r. w Bielsku-Białej po raz kolejny obchodzony będzie Światowy Dzień Turystyki, którego organizatorami są Urząd Miejski w Bielsku-Białej oraz Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział 'Podbeskidzie' w Bielsku-Białej, przy współudziale Książnicy Beskidzkiej i TKKF 'Błonia'.
W tym roku obchody przebiegają pod ogólnoświatowym hasłem 'Turystyka i zrównoważona energia - siłami napędowymi zrównoważonego rozwoju'.
W piątek, 21 września 2012 r. o godz. 16.00 w auli Książnicy Beskidzkiej odbędzie się spotkanie przedstawicieli władz miasta z zasłużonymi działaczami turystyki. Podczas spotkania zostaną wręczone wyróżnienia osobom zasłużonym dla rozwoju turystyki
w Bielsku-Białej. Kandydatów do tej nagrody zgłaszały organizacje turystyczne działające na terenie miasta. Ponadto wyróżnieni zostaną nauczyciele, będący opiekunami Szkolnych Kół Krajoznawczo-Turystycznych działających w bielskich szkołach, którzy w minionym roku najaktywniej propagowali turystykę wśród dzieci i młodzieży.

W trakcie spotkania nastąpi również podsumowanie XI edycji konkursu fotograficznego 'Beskidy w kadrze zatrzymane' organizowanego przez Wydział Kultury Fizycznej i Turystyki Urzędu Miejskiego oraz bielski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. 'Piękno gór bez granic' to hasło przewodnie tegorocznej edycji konkursu. Spośród autorów prac, jury wyłoni laureatów w dwóch kategoriach wiekowych: do 16 lat oraz powyżej 16 lat. Wręczenie nagród odbędzie się podczas spotkania w Książnicy Beskidzkiej. Po zakończeniu części oficjalnej spotkania uczestnicy będą mieli możliwość obejrzenia wystawy prezentującej fotografie nadesłane do konkursu.

W sobotę, 22 września 2012 r. na terenie Campingu 'Ondraszek' na Błoniach odbędzie się impreza plenerowa na zakończenie złazu turystycznego, którego uczestnicy przybędą na metę bezpośrednio z górskich szlaków turystycznych. Program imprezy przewiduje konkursy sprawnościowe dla dzieci i młodzieży, konkurs wiedzy krajoznawczo-turystycznej oraz inne atrakcje towarzyszące, będące niespodzianką dla uczestników.
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu