Wszystkie newsy Ekowystawa 'Gmina z klimatem'
 wysłany przez: mm, zaakceptowany przez admin dn. 14.08.2012 Komentarzy: 0  
Najlepsze działania ekologiczne gmin dotyczące oszczędzania energii i ochrony klimatu są tematem wystawy, która od poniedziałku (13 sierpnia) została otwarta w Bielsku-Białej. Ekspozycja siedmiu 'Gmin z klimatem' nagrodzonych w ogólnopolskiej kampanii Fundacji EkoRozwoju jest dostępna dla zwiedzających do 30 sierpnia w pasażu Galerii Sfera.

Na wystawie można poznać dobre praktyki laureatów konkursu 'Gmina z klimatem', czyli samorządów wdrażających innowacyjne działania na rzecz oszczędności energii i pozyskiwania jej ze źródeł odnawialnych. Wśród nagrodzonych przez Fundację EkoRozwoju i Ministerstwo Środowiska siedmiu gmin są: Bielsko-Biała, Częstochowa, Legnica, Tarnów, Niepołomnice, Piaseczno i Szczawnica.

Tematem ekspozycji są również zmiany klimatyczne. Na plakatach zostały przedstawione przykłady działań, które każdy z nas może podjąć, aby nie przyczyniać się do zwiększania się problemu; np.: gotowanie pod przykrywką może dać 30% oszczędności energii, do jazdy rowerem potrzeba tylko kalorii z jedzenia - a rower można już mieć za cenę jednego tankowania do pełna, wyłączanie urządzeń z prądu zamiast ciągłego podtrzymywania zasilania typu stand by, to oszczędność nawet do 100 zł rocznie, a dzięki wymianie tradycyjnych żarówek na energooszczędne LED nasz rachunek za światło może być mniejszy nawet o 90%.

Wystawa jest elementem ogólnopolskiej kampanii Fundacji EkoRozwoju w ramach projektu 'Klimatyczna Energia'. Jego celem jest promocja proekologicznych działań dotyczących energii i ochrony klimatu.
Ekspozycję w Bielsku Białej organizuje Fundacja EkoRozwoju we współpracy z Galerią Sfera.
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu