Wszystkie newsy

XII Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych 'Operacja Południe''
wys: mm, akcept. admin 23.07.2012 Komentarzy: 0
'Operacja Południe' jest jedną z największych w Polsce imprez plenerowych o charakterze historyczno-kolekcjonerskim. Odbędzie się w dniach 27-29 lipca 2012 r.
Organizowana, tradycyjnie jest na bielskich Błoniach, od ponad dziesięciu lat bierze w niej udział niezliczona ilość miłośników i kolekcjonerów pojazdów militarnych z całego świata. Wiele z prezentowanych maszyn cieszy się mianem unikatów na skalę europejską, a niektóre z nich, to prawdziwe jeżdżące antyki.
'Operacja Południe' to również pokazy i inscenizacje batalistyczne w wykonaniu grup rekonstrukcji historycznej. Jedno jest pewne - podczas Zlotu Pojazdów Militarnych każdy pasjonat żywej historii znajdzie dla siebie coś ciekawego. Program imprezy


Kolejna odsłona 'Operacja Południe' przeszła do historii
Kilkanaście tysięcy osób odwiedziło XII Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych 'Operacja Południe'. Impreza co roku gromadzi w Bielsku-Białej miłośników militariów z całej Polski. Pojawiają się także goście z zagranicy. W tym roku na bielskich Błoniach oraz podczas parady ulicami miasta można było zobaczyć ponad 150 różnych pojazdów, począwszy od historycznych, aż po współczesne. Podczas zlotu, w scenkach batalistycznych zaprezentowały się również grupy rekonstrukcji historycznej.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...