Wszystkie newsy Przegląd teatrów amatorskich
 wysłany przez: Kuba Mazur, zaakceptowany przez admin dn. 14.06.2012 Komentarzy: 0  
W najbliższą niedzielę 17 czerwca w Gminie Jasienica odbędzie się druga edycja Przeglądu teatrów amatorskich. 'W ramach unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w październiku 2010 roku impreza odbyła się po raz pierwszy. Wtedy też uroczyście otwieraliśmy nową zadaszoną scenę w Międzyrzeczu Dolnym' - wspomina wójt Jasienicy Janusz Pierzyna. 'Zgromadzonej publiczności bardzo podobały się występy aktorów amatorów, którzy przygotowali przedstawienia pełne humoru, gwary śląskiej i regionalnej muzyki. Dwa lata temu zwyciężyła grupa teatralna ze szkoły w Rudzicy. Czy teraz też tak będzie, zobaczymy' - dodaje wójt.
W tym roku w przeglądzie będzie brało udział sześć zespołów teatralnych działających w Gminie Jasienica. Swoje przedstawienia zaprezentują uczniowie ze szkół w Jasienicy, Rudzicy, Świętoszówce, Mazańcowicach, Międzyrzeczu Górnym i Wieszczętach. Zaprosiliśmy także grupę ogniska teatralnego, która przyjedzie do Międzyrzecza z zaprzyjaźnionego z Gminą czeskiego miasta Petrvald. Nasi czescy przyjaciele wystawią sztukę 'V jednym dumku na Zarubku'.
Przegląd rozpocznie się o godzinie 14.00 na zadaszonej scenie przy boisku sportowym w Międzyrzeczu Dolnym i potrwa do późnego wieczora.
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu