Wszystkie newsy

Apel Policji
wys: mm, akcept. admin 30.01.2012 Komentarzy: 0
W związku z pogorszeniem się warunków pogodowych i znacznym spadkiem temperatur, policjanci sprawdzają miejsca przebywania bezdomnych. Celem akcji jest uchronienie osób pozbawionych dachu nad głową przed różnymi niebezpieczeństwami, m.in. wychłodzeniem organizmu czy narażeniem na pożar.
Policjanci kontrolują parki, dworce, kanały ciepłownicze, opuszczone budynki oraz pozostałe miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Informują o adresach noclegowni, a w skrajnie trudnych przypadkach odwożą bezdomnych w bezpieczne miejsce. Policjanci zatroszczą się też o osoby, które przebywają w miejscach zabronionych, gdzie może dojść do zagrożenia ich życia i zdrowia.

Apelujemy do Państwa o zwracaniem uwagi na przypadkowo spotkane osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze lub niestosownie ubranych do pory zimowej. Zwracajmy szczególną uwagę na dzieci, osoby starsze i bezdomne. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze, tel. alarmowe 997 lub 112.

Jak co roku, od listopada funkcjonuje specjalna infolinia. Pod numerem telefonu 800 100 022 można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych. Swoim zasięgiem infolinia obejmuje teren całego województwa śląskiego. Obsługiwana jest przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Funkcjonować będzie przez całą dobę w każdym dniu tygodnia, aż do końca marca 2012 roku.
Na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego umieszczony jest wykaz placówek świadczących pomoc osobom bezdomnym.
W Bielsku-Białej i powiecie bielskim są to:
Noclegownia w Bielsku-Białej, ul. Krakowska 2a,
Dom dla Bezdomnych w Bielsku-Białej, ul. Stefanki 7,
Ośrodek Readaptacyjny w Bielsku-Białej, ul. Traugutta 21,
Noclegownia w Czechowicach-Dziedzicach, ul. Łukasiewicza 13.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...