Wszystkie newsy

Ferie zimowe w BWA
wys: mm, akcept. admin 27.01.2012 Komentarzy: 0
W czasie zimowych ferii - od 30 stycznia do 12 lutego 2012 roku - wstęp na wystawy w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej jest bezpłatny. Galeria zaprasza do zwiedzania wystaw codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00 oraz do wyboru najciekawszych warsztatów.

W trakcie ferii zimowych w Galerii Bielskiej BWA można obejrzeć dwie wystawy - malarstwa Czesława Wieczorka, artysty mieszkającego w Bystrej Śląskiej, prezentującego zaangażowane społecznie, pełne ekspresji obrazy (sala górna, do 12 lutego) oraz wystawę wrocławskiej artystki Kasi Kmity pt. 'Must Have It', która prezentuje obrazy i billboardy wykonane techniką wycinanki, prześmiewczo komentując konsumpcjonizm, pragnienie posiadania dóbr i uwielbienie dla znanych marek i ikon popkultury (sala dolna, od 4 lutego do 4 marca).

WYCINANKOWE WARSZTATY Z KASIĄ KMITĄ
sobota, 4 lutego, godz. 11.00 (wstęp wolny)
Warsztaty rodzinne - dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ilość osób ograniczona do ok. 20, zapisy w sekretariacie galerii. Artystka poprowadzi warsztaty, podczas których będzie można nauczyć się podstawowych zasad tworzenia wycinanek.

ZIMOWE WARSZTATY SZTUKI I DIZAJNU
Warsztaty trwają w czasie ferii zimowych (30 stycznia - 10 lutego) od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 12.00. Warsztaty prowadzą artystki: Irena Biskup, Ewa Fodczuk, Małgorzata Pękala i Lucyna Wylon.
TAJEMNICE FILCU - podczas warsztatów można własnoręcznie wykonać ozdoby metodami filcowania, np. kwiat, broszkę, kolczyki, korale, wisior, a także ulubione zwierzątko.
SZMACIANE CUDA - wykorzystując nowe lub stare materiały i dzianiny, można zaprojektować i wykonać ulubionego zwierzaka breloczek lub przytulankę, a także oryginalną torebkę, futerał czy szablon.
DRUGIE ŻYCIE RZECZY - z przedmiotu, który miał trafić do kosza lub jest nieużywany, można zaprojektować i wykonać swoją własną, niepowtarzalną rzecz, dowiadując się przy okazji co to jest 'recykling' i 'upcykling'.
'Zimowe warsztaty sztuki i dizajnu' organizuje Galeria Bielska BWA wraz z Fundacją Galerii Bielskiej. Opłaty: 30 zł za jeden dzień zajęć lub 120 zł za tydzień warsztatów.
Zapisy pod tel. 519 101 477 lub na adres e-mail: klaster@lokomotywa.org.pl

WARSZTATY ARTYSTYCZNE Z CERAMIKI, MALARSTWA I TECHNIK PAPIEROWYCH
Warsztaty dla grup zorganizowanych (od 10 do 20 osób). Prowadzi Małgorzata Krzempek, Galeria Bielska BWA.
Warsztaty całoroczne dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży, połączone ze zwiedzaniem aktualnej wystawy. Trwają ok. 2 godz. Organizowane są od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 - 16.00.
CERAMIKA - cykl dwóch zajęć, podczas których uczestnicy formują z masy ceramicznej wymyśloną formę, a podczas kolejnych warsztatów - po wypaleniu jej w piecu ceramicznym - pokrywają szkliwami ceramicznymi (opłata: 2 x 10 zł)
MALARSTWO NA SZKLE - zajęcia, podczas których uczestnicy w pierwszej kolejności projektują kompozycję, a następnie wykonują kontury projektu na szkle, by na koniec namalować obraz farbami wodnymi (opłata: 15 zł)
WARSZTATY Z SZABLONU - wykorzystując szablony wycięte z tektury lub grubej folii, uczestnicy przykładają je do wybranej powierzchni (np. karton, papier, torby papierowe, koszulki), a następnie pokrywają farbą (ceny: 7 zł, 10 zł oraz 20 zł - w przypadku warsztatów obejmujących także projektowanie i wycinanie szablonu)
FORMY PRZESTRZENNE Z PAPIERU - wykorzystując papier, karton i tekturę falistą, uczestnicy kształtują wybrane formy przestrzenne, np. zwierzęta, fantastyczne postaci
i ozdoby (opłata: 7 zł)
KOLAŻ - warsztaty uczące technik tworzenia kompozycji z różnych materiałów i tworzyw, np. papieru, tkanin, sznurków, patyczków, z których można wykonać pejzaże i portrety,
a także np. plakat, okładkę na płytę (opłata: 7 zł)

Zapisy pod tel.: 33 812 58 61; 33 812 41 19 - kontakt z Małgorzatą Krzempek.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...