Wszystkie newsy

Osiedle Karpackie już nie chce centrum handlowego
wys: mm, akcept. admin 17.01.2012 Komentarzy: 0
Jeśli mieszkasz w jednostce C bielskiego osiedla Karpackiego, nieopodal hipermarketu Kaufland i alei gen. Andersa, przygotuj się duchowo, że za jakiś czas pod twoimi oknami może wyrosnąć następne centrum handlowe. Prezes Karpackiej Spółdzielni Mieszkaniowej Jerzy Skwark przyznaje, że na skrawku zieleni, który od kilku lat nie należy już do spółdzielni, ma powstać kolejny obiekt wielkopowierzchniowy.

- Wiem, że inwestor otrzymał już decyzję o warunkach zagospodarowania i zabudowy terenu - mówi prezes Skwark. Dodaje, że jako spółdzielnia mogli jedynie wnieść swoje uwagi do planowanej inwestycji, co też uczynili.

- Zgłosiliśmy uwagi, żeby inwestycja nie była uciążliwa dla mieszkańców - samochody dostawcze nie podjeżdżały w nocy, zachowane zostało przejście podziemne i miejsca parkingowe - wylicza prezes KSM. Powstanie rondo na skrzyżowaniu ul. Sosnkowskiego i Kowalskiej, wydłużone zostaną pasy lewoskrętów z al. Andersa w ul. Kolistą oraz w ul. Sosnkowskiego. Do centrum handlowego będą prowadziły natomiast dwa nowe wjazdy - od strony ul. Sosnkowskiego i od strony ul. Kolistej.

Mieszkańcy osiedla nie są zachwyceni kolejnym centrum handlowym. Podkreślają, że Rada Osiedla Karpackiego planowała w tym miejscu stworzenie ogródka jordanowskiego.

- Na wszystko potrzebne są pieniądze. Jak powstanie centrum to przynajmniej będą miejsca pracy - mówi prezes KSM.

Centrum handlowe w osiedlu Karpackim ma się składać z dwóch dużych obiektów.
Jeden to supermarket Biedronki o powierzchni 1,2 tysiąca metrów kwadratowych, drugi - obiekt handlowy o powierzchni ponad 5 tysiąca metrów kwadratowych, w którym mają się znaleźć lokale do wynajęcia na sklepiki i działalność usługową. Jak podaje osiedlowy portal www.karpackie.info przy centrum powstanie parking na prawie 300 aut. Inwestorem ma być Savia Karpaty Sp. z o.o.

Źródło: Dziennik Zachodni

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...